Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2010, 12:05

autor: Jiker

Dungeon Defenders nowym hitem serwisów dystrybucji cyfrowej?

Niezależne studio deweloperskie Trendy Entertainment przedstawiło pierwsze szczegóły na temat swojej nowej produkcji. Dungeon Defenders – bo tak brzmi jej tytuł – zostanie utrzymane w konwencji fantasy i będzie łączyć w sobie elementy gry akcji, cRPG, a także pozycji z gatunku tower defense.

Niezależne studio deweloperskie Trendy Entertainment przedstawiło pierwsze szczegóły na temat swojej nowej produkcji. Dungeon Defenders – bo tak brzmi jej tytuł – zostanie utrzymana w konwencji fantasy i będzie łączyć w sobie elementy gry akcji, cRPG, a także pozycji z gatunku tower defense.

Dungeon Defenders nowym hitem serwisów dystrybucji cyfrowej? - ilustracja #1

Premiera Dungeon Defenders odbędzie się jeszcze tej jesieni. Produkcja zostanie udostępniona posiadaczom pecetów, PlayStation 3, a także Xboksa 360 za pośrednictwem platform cyfrowej dystrybucji (Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade). Póki co cena gry nie jest znana.

Etheria to siedziba żywych legend, która po wielu latach względnego spokoju, musi stawić czoła potężnej, wrogiej armii. Obrona królestwa, a konkretnie znajdujących się na jego terenie Kryształów, leży w gestii nowej generacji bohaterów, w których wcielają się gracze. Nie będzie to jednak łatwe zadane, gdyż rywalizacja z setkami uzbrojonych po zęby przeciwników będzie się wiązać z koniecznością opracowania odpowiedniej taktyki defensywnej, a także ciągłym rozwojem umiejętności poszczególnych herosów.

W Dungeon Defenders zawarte zostaną wszystkie istotne cechy gier fabularnych. Nie tylko otrzymamy tu szansę wcielenia się w bohatera będącego reprezentantem jednej z czterech zróżnicowanych klas, ale również będziemy odpowiadać za rozwój jego statystyk, naukę nowych umiejętności i zdolności. Czas w grze będziemy również spędzać na kolekcjonowaniu coraz lepszego oręża oraz innych elementów wyposażenia (m.in. przedmiotów leczących, magicznych, a także opancerzenia). Twórcy nie zapomnieli nawet o ostatnim krzyku mody, czyli tzw. petach, czyli różnego rodzaju pomocnikach, wspierających gracza w starciach z rywalami. Nie zabraknie też instalacji kilkunastu typów umocnień, które pomogą graczom odpierać ataki adwersarzy.

Dungeon Defenders nowym hitem serwisów dystrybucji cyfrowej? - ilustracja #2

W grze zauważalne będą również wpływy gier z gatunku tower defense, że wspomnieć chociażby przeciwników, zalewających następujące po sobie komnaty coraz bardziej wymagającymi falami. W przeciwieństwie jednak do zdecydowanej większości pozycji tego rodzaju, w Dungeon Defenders gracze będą sprawować pełną kontrolę nad wybranymi bohaterami. Możliwość nadzorowania każdego elementu rozgrywki będzie niezwykle pomocna w starciach z bossami.

Co jednak najistotniejsze, Dungeon Defenders będzie produkcją nastawioną na rywalizację w trybie kooperacji. Opcja ta, dedykowana maksymalnie czterem osobom, dopuszczać będzie zabawę zarówno przy jednym sprzęcie do grania (na podzielonym ekranie), jak i przez Sieć. Zabawa zostanie podzielona na kilka podstawowych opcji, w tym Kampanię, Survival (przeżyj jak najdłużej), a także Challenge (realizuj zlecane zadania).

Gra powstaje na bazie silnika graficzne Unreal Engine 3 i, na co wskazują opublikowane zrzuty ekranowe oraz zwiastun, prezentuje się ładnie i bardzo kolorowo. Warto przy tym odnotować, że wersja na PlayStation 3 oferować będzie wsparcie dla kontrolera PlayStation Move, a także technologii 3D.

Więcej informacji na temat tych ostatnich poznamy w niedalekiej przyszłości. Firma Trendy Entertainment ujawni wówczas również dodatkowe szczegóły o poszczególnych klasach postaci, a także systemie rozwoju bohaterów.