Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2010, 11:26

autor: Sarge

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Nekromanty

Twórcy Guild Wars 2 nie ustają w prezentowaniu kolejnych szczegółów na temat swojego dzieła. Tym razem na oficjalnej stronie ujawniono kolejną klasę postaci dostępną do wyboru w tej grze MMO. Najnowsza aktualizacja dotyczy Nekromanty (ang. Necromancer), a wraz z informacjami na jego temat zaprezentowano też kilka nowych screenów i materiałów filmowych.

Twórcy Guild Wars 2 nie ustają w prezentowaniu kolejnych szczegółów na temat swojego dzieła. Tym razem na oficjalnej stronie ujawniono kolejną klasę postaci dostępną do wyboru w tej grze MMO. Najnowsza aktualizacja dotyczy Nekromanty (ang. Necromancer), a wraz z informacjami na jego temat zaprezentowano też kilka nowych screenów i materiałów filmowych.

Nekromanta jest magiem używającym mrocznych zaklęć przyzywających umarłych. Żywi się energią życiową, którą gromadzi poprzez atakowanie i zabijanie przeciwników. Innymi słowy wysysa on wszelkie oznaki życia dla własnych korzyści, rosnąc w siłę i zwiększając swoją odporność. Nie jest łatwo tę postać zabić, gdyż nawet po utracie wszystkich sił życiowych może dalej walczyć jako duch - umożliwia jej to umiejętność Death Shroud. Gdy w tej postaci Nekromancie uda się pokonać przeciwnika, to odradza się ponownie we własnym ciele z pewną ilością energii.

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Nekromanty - ilustracja #1

Oprócz tego Nekromanta może się oczywiście pochwalić zestawem unikatowych zdolności, wśród których można wymienić tzw. Studnie (ang. Wells). Są to trwałe zaklęcia działające na obszarze dookoła Nekromanty (potocznie nazywane buffami). Jednocześnie można aktywować tylko jedną Studnię, pomimo że występuje wiele ich rodzajów. Przykładowo umiejętność Well of Blood przyspiesza regenerację zdrowia wszystkich sojuszników znajdujących się w zasięgu naszego bohatera.

Ważną rolę ma odgrywać możliwość przyzywania nieumarłych Sługusów (ang. Minions) walczących u boku Nekromanty. Wśród szeregu dostępnych Sługusów przywołać możemy takiego, który będzie nas leczył w czasie walki. Z kolei będąc w trudniejszej sytuacji można zdecydować się na uśmiercenie przywołanego stwora, co doda nam pewną ilość energii życiowej.

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Nekromanty - ilustracja #2

Znaki (ang. Marks) są następną ze zdolności obszarowych podzielonych na kilka rodzajów – każdy o odmiennych efektach. W odróżnieniu od Studni nie są trwałe i ich działanie kończy się po pewnym czasie, a także nie działają na teren dookoła naszej postaci, lecz na obszar na którym został rzucony znak (przypomina to krasnoludzką runę znajdującą się na ziemi).

Nekromanta potrafi też mieć władzę nad poziomem Strachu (ang. Fear) u swoich adwersarzy. Wpływając na psychikę przeciwnika może spowodować, że straci on nad sobą kontrolę i zacznie panicznie uciekać. Warto dodać, że stan Strachu może kontrolować tylko ta profesja.

Wśród unikalnych broni do naszej dyspozycji zostanie oddany topór, sztylet, berło, focus, róg bojowy oraz kostur. Każdy typ oręża będzie posiadał swoje plusy i minusy.

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Nekromanty - ilustracja #3

Warto zajrzeć też pod ten adres, gdzie można znaleźć nowe screeny i tapety na pulpit poświęcone postaci Nekromanty, ale też kilka filmików prezentujących w akcji niektóre z jego umiejętności bojowych. Po prześledzeniu wszystkich informacji już teraz można powiedzieć, że ta klasa zapowiada się na jedną z najwytrzymalszych w Guild Wars 2.

Jest to już czwarta ujawniona profesja, jaka znajdzie się w pełnej wersji tej produkcji MMO. Wcześniej zaprezentowano nam najważniejsze cechy Wojownika, Elementalisty oraz Łowcy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy pod poniższe linki gdzie znajdziecie wiele szczegółów dotyczących tych protagonistów.