Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2010, 07:49

autor: Adrian Werner

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Łowcy

Arena.net nie ustaje w ujawnianiu kolejnych informacji na temat Guild Wars 2. Tym razem na tapetę poszła profesja Łowcy (ang. Ranger). Szczegółom dotyczącym możliwości postaci tego typu tradycyjnie towarzyszyło sporo nowych materiałów graficznych.

Arena.net nie ustaje w ujawnianiu kolejnych informacji na temat Guild Wars 2. Tym razem na tapetę poszła profesja Łowcy (ang. Ranger). Szczegółom dotyczącym możliwości postaci tego typu tradycyjnie towarzyszyło sporo nowych materiałów graficznych.

 

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Łowcy - ilustracja #1

 

Jest to profesja bardzo elastyczna, dająca graczom dostęp do potężnych umiejętności w wielu dziedzinach. Łowcy są mistrzami ataków na dystans, zwłaszcza z wykorzystaniem łuków. W walce czynią użytek z wytresowanych zwierząt, dysponujących własnymi statystykami (zadawane obrażenia oraz punkty życia i pancerza), których wartość oparta jest na poziomie władającej nimi postaci. Wraz z rozwojem naszego herosa, podległy mu zwierzyniec również będzie wzmacniał swoje charakterystyki, a nawet zdobywał zdolności specjalne.

Fauna krainy Tyrian jest bardzo bogata, dlatego gracze mogą podporządkować sobie m.in. niedźwiedzie, gigantyczne pająki, rekiny oraz fantastyczne stwory takie jak moa czy devourer. Łącznie do wyboru jest 12 gatunków, a każdy z nich posiada dodatkowe podtypy o różnych właściwościach. Łowca może posiadać maksymalnie trzy zwierzaki, choć w danym momencie aktywny może być tylko jeden z nich. Co więcej wyboru musimy dokonać przed walką, ponieważ w jej trakcie do zmiany zwierzęcia potrzebne będzie posiadanie odpowiedniej umiejętności. Kontrola nad wytresowanymi towarzyszami polega na ustawianiu predefiniowanego modelu zachowania (do wyboru - agresywny lub pasywny) oraz wydawaniu im konkretnych komend, takich jak „atakuj”, „równaj” czy „stój”.

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Łowcy - ilustracja #2

Oczywiście, Łowcy są niebezpiecznymi przeciwnikami nie tylko z powodu swoich zwierzęcych towarzyszy. Profesja ta posiada szeroki wachlarz umiejętności, takich jak zakładanie pułapek, które pozostają aktywne, aż do wyłączenia ich przez Łowcę. Dodatkowo, postacie tej profesji potrafią przywoływać Duchy Natury, które potrafią znacząco wpływać na dany obszar. Np. Duch Słońca wzmacnia bazujące na ogniu ataki naszych sojuszników. Istoty te pozostają na polu bitewnym tylko przez krótki czas, podczas którego mogą również zostać zaatakowane i zabite. Podobnie jak w przypadku zwierząt, na raz można zastawiać tylko jeden rodzaj pułapek oraz przywołać pojedynczego Ducha.

Choć Łowcy specjalizują się w atakach na dystans, to korzystanie z broni białej również nie jest im obce. Jako główny oręż wykorzystują miecze oraz topory. Jednocześnie w drugiej ręce mogą wtedy trzymać sztylet, pochodnię, róg bojowy lub dodatkowy topór. Oczywiście, dostępne są też bronie, których obsługa wymaga obu rąk, takie jak różnego rodzaju łuki (krótkie i długie) oraz miecze dwuręczne.

Guild Wars 2 - wysyp informacji o profesji Łowcy - ilustracja #3

Tradycyjnie polecamy udanie się na oficjalną stronę, gdzie poza screenami oraz artworkami znaleźć można filmiki prezentujące w akcji pięć umiejętności bojowych. Wśród tych ostatnich znaleźć można m.in. deszcz strzał, błyskawiczne przemieszczanie się za plecy wroga czy zsyłanie stada wściekłych ptaków,

Łowcy to już trzecia ujawniona profesja, która udostępniona zostanie graczom w Guild Wars 2. Dwie poprzednie to: