Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2010, 08:27

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Stellar Dawn - nowe MMO od twórców RuneScape

Studio Jagex Games, znane głównie ze stworzenia szalenie popularnej gry RuneScape ujawniło swój nowy projekt. Jest nim przeglądarkowe MMO osadzone w realiach science-fiction zatytułowane Stellar Dawn.

Studio Jagex Games, znane głównie ze stworzenia szalenie popularnej gry RuneScape ujawniło swój nowy projekt. Jest nim przeglądarkowe MMO osadzone w realiach science-fiction zatytułowane Stellar Dawn.

 

Zapowiedziano Stellar Dawn - nowe MMO od twórców RuneScape - ilustracja #1

 

Na razie twórcy nie są zbyt wylewni, jeśli chodzi o konkrety odnośnie samych mechanizmów rozgrywki. Obiecują natomiast, że Stellar Dawn wspierać będzie wiele stylów gry i pozwoli na zwiedzanie wielu futurystycznych światów. Zabawa opierać ma się głównie na dynamicznej walce i wzbogacona zostanie dodatkowo o bogate tło fabularne. Zdecydowana większość zawartości tego tytułu dostępna ma być za darmo. Natomiast na ludzi, którzy zdecydują się opłacać abonament będą naturalnie czekać dodatkowe lokacje i inne tego rodzaju atrakcje.

Gra tworzona jest na najnowszej wersji silnika wykorzystywanego także przez RuneScape i ma być największym i najbardziej ambitnym projektem, jakiego w swojej historii podjęło się Jagex Games. Stellar Dawn powstaje na gruzach skasowanego MechScape, w który studio zainwestowało kilkadziesiąt milionów funtów. Niestety, okazało się, że gra po prostu „nie jest miodna”, więc projekt został w zeszłym roku skasowany. Stellar Dawn jest budowany od podstaw i z elementów opracowanych na potrzeby MechScape wykorzystuje jedynie usprawnienia silnika oraz część projektów graficznych. Wyrzucenie do kosza takich ilości pieniędzy łatwe zapewne nie było, ale Jagex może sobie na to pozwolić. W RuneScape gra obecnie ponad 10 milionów osób, z czego 1 mln opłaca co miesiąc abonament.

 

Zapowiedziano Stellar Dawn - nowe MMO od twórców RuneScape - ilustracja #2

 

Ruszyła już oficjalna strona Stellar Dawn. Znajdziecie tam niewiele mówiący filmik oraz galerię ślicznych artworków. Warto przy okazji odwiedzania tej witryny zgłosić gotowość do wzięcia udziału w beta testach. Na razie nie podano jednak dokładnej daty ich rozpoczęcia.

Swoją drogą, miło popatrzeć na wzrost zainteresowania tworzeniem przeglądarkowych MMO w realiach science-fiction. Jak dotąd gry tego typu najczęściej były niskobudżetowymi produkcjami pochodzącymi z Azji. Oczywiście, miały one również swoich zwolenników, ale nie da się ukryć, że gusta takich np. koreańskich fanów zabaw sieciowych często dosyć mocno różnią się od potrzeb graczy europejskich. Ponadto, Stellar Dawn bez wątpienia będzie celował w starszą oraz bardziej wymagającą grupę docelową niż osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen przeglądarkowe Clone Wars Adventures.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.