Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lipca 2010

Sega nie wyda Alpha Protocol 2
Sega nie wyda Alpha Protocol 2

Hed, 6 lipca 2010, 20:13

Prezes firmy Sega West, Mike Hayes, wykluczył możliwość wydania kontynuacji gry Alpha Protocol, która pojawiła się w maju tego roku i zebrała rozbieżne oceny w recenzjach. Wydawca rezygnuje ze szpiegowskiej marki stworzonej przez Obsidian Entertainment z prostej przyczyny – pierwowzór nie osiągnął oczekiwanej sprzedaży.

Nowy Mortal Kombat dedykowany hardkorowcom

Jiker, 6 lipca 2010, 19:38

Ed Boon, ojciec serii Mortal Kombat i główny projektant najnowszej jej odsłony, stwierdził w wywiadzie dla serwisu Gamasutra, że zapotrzebowanie na skomplikowane bijatyki jest coraz mniejsze. Wbrew tym faktom, nowe Mortal Kombat pozostanie jednak grą dedykowaną przede wszystkim graczowi hardkorowemu.

Szef SCE Worldwide Studios o pracach nad nowymi konsolami Sony

Jiker, 6 lipca 2010, 19:00

Okazuje się, że w pracach nad nową, bliżej nieokreśloną konsolą firmy Sony aktywny udział biorą studia zrzeszone w grupie Sony Computer Entertainment Worldwide Studios. Przypominamy, że są wśród nich takie zespoły deweloperskie, jak Evolution Studios (WRC, MotorStorm), Guerrilla Games (Killzone), Media Molecule (LittleBigPlanet), Polyphony Digital (Gran Turismo) i Naughty Dog (Uncharted).

Nowe informacje o Rayman Origins
Nowe informacje o Rayman Origins

Jiker, 6 lipca 2010, 15:30

Za pośrednictwem oficjalnego bloga gry Rayman Origins – zapowiedzianej oficjalnie w trakcie czerwcowych targów E3 – ujawnionych zostało kilka dodatkowych szczegółów. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że produkcja będzie rozprowadzana w formie epizodów, a do premiery pierwszego z nich dojdzie tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

EMPiK - Top Lista - tydzień 26 (06/07/10)

Przemysław Zamęcki, 6 lipca 2010, 14:20

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 28 czerwca a 4 lipca i zostały zebrane w 153 salonach sieci.

Inżynier z Team Fortress 2 czeka na pomoc graczy
Inżynier z Team Fortress 2 czeka na pomoc graczy

Rock Alone, 6 lipca 2010, 12:21

Przed nami ciąg dalszy podchodów firmy Valve. O aktualizacji klasy Engineera w Team Fortress 2 pisaliśmy kilka dni temu. Informacja oficjalnie potwierdziła się już wczoraj, nie oznacza to jednak, że dane nam było poznać więcej szczegółów. Ta kwestia jest uzależniona od dalszych poczynań graczy. Im więcej znajdą wspomnianych wówczas złotych kluczy, tym szybciej nowe informacje zostaną ujawnione.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10

Jiker, 6 lipca 2010, 11:35

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach na Xbox Live, darmowym DLC do MotoGP 09/10, konkursie literackim Blizzarda, statystykach Red Dead Redemption, a także europejskiej premierze The 3rd Birthday. Zapraszamy do lektury.

Najnowszy Mortal Kombat brutalny jak nigdy
Najnowszy Mortal Kombat brutalny jak nigdy

Adrian Werner, 6 lipca 2010, 11:12

Marka Mortal Kombat zwykła być kojarzona z niesłychaną brutalnością. Ostatnie odsłony cyklu odrobinę jednak spokorniały i nie szokowały już tak, jak ich poprzedniczki. To ulec ma teraz zmianie, gdyż twórcy najnowszej części serii obiecali przemoc w skali, które zadowoli każdego fana.

Abonament w Call of Duty jednak stanie się faktem?
Abonament w Call of Duty jednak stanie się faktem?

Sarge, 6 lipca 2010, 10:40

Nie musiało minąć zbyt wiele czasu od kontrowersyjnej wypowiedzi Bobby’ego Koticka, by prezes Activision znów dał o sobie znać. Po raz kolejny chodzi o tak wymarzony przez niego system opłat w serii Call of Duty, która mimo bicia wszelkich rekordów sprzedaży wciąż nie przynosi oczekiwanych przez tego pana zysków.

Bardzo słaba sprzedaż Alan Wake, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Blur oraz Split/Second
Bardzo słaba sprzedaż Alan Wake, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Blur oraz Split/Second

Adrian Werner, 6 lipca 2010, 10:15

Kilka dni temu pisaliśmy o sprzedaży gier na rynku amerykańskim w zeszłym miesiącu. Wtedy jednak poznaliśmy konkretne wyniki tylko pierwszej piątki największych bestsellerów. Teraz otrzymaliśmy dodatkowe liczby i nie są one korzystne dla wielu dużych majowych premier.

O nowych modelach PS3 Slim i premierze PlayStation Move
O nowych modelach PS3 Slim i premierze PlayStation Move

Jiker, 6 lipca 2010, 09:50

W Sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że 29 lipca do sprzedaży w Japonii trafią dwa nowe modele konsoli PlayStation 3 Slim. Zostaną one wyposażone w dyski twarde o pojemności 160 GB oraz 320 GB.

36% brytyjskich graczy woli dystrybucję elektroniczną
36% brytyjskich graczy woli dystrybucję elektroniczną

Sarge, 6 lipca 2010, 09:47

Od kilku lat dystrybucja sieciowa gier rośnie w siłę – coraz więcej klientów przekonuje się, że oprócz nabywania kolejnych produktów w formie fizycznej, ciekawą alternatywą jest ściągnięcie tej samej zawartości przez Internet. Z racji tych zmieniających się trendów zorganizowano badanie, które miało wykazać, jak dużo osób rzeczywiście woli zaopatrywać się w poszczególne tytuły drogą elektroniczną.

Eksperymentalna wersja DirectX 11 w World of Warcraft: Cataclysm
Eksperymentalna wersja DirectX 11 w World of Warcraft: Cataclysm

Hed, 6 lipca 2010, 09:23

W kliencie bety Cataclysm, czyli najnowszego dodatku do World of Warcraft, znajduje się ukryte wsparcie dla bibliotek DirectX 11, które Blizzard być może planuje wprowadzić do gry. Serwis PC Games Hardware przedstawił sposób na uruchomienie eksperymentalnej wersji oprogramowania i przekonanie się, czy nowsza technologia poprawi wygląd świata Azeroth.

Amerykańska premiera Crackdown 2 i pierwsze szczegóły na temat DLC
Amerykańska premiera Crackdown 2 i pierwsze szczegóły na temat DLC

Jiker, 6 lipca 2010, 08:27

Redakcja serwisu Gamerzines.com, która miała już okazję zagrać w debiutującą dzisiaj w Stanach Zjednoczonych sandboksową grę akcji Crackdown 2, dotarła do pierwszych szczegółów o dodatkach DLC do najnowszego dzieła studia Ruffian Games.