Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2010, 09:50

autor: Jiker

O nowych modelach PS3 Slim i premierze PlayStation Move

W Sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że 29 lipca do sprzedaży w Japonii trafią dwa nowe modele konsoli PlayStation 3 Slim. Zostaną one wyposażone w dyski twarde o pojemności 160 GB oraz 320 GB.

W Sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że 29 lipca do sprzedaży w Japonii trafią dwa nowe modele konsoli PlayStation 3 Slim. Zostaną one wyposażone w dyski twarde o pojemności 160 GB oraz 320 GB.

O nowych modelach PS3 Slim i premierze PlayStation Move - ilustracja #1

PS3 Slim z dyskiem twardym o pojemności 320 GB.

O ile jednak zestaw o pojemniejszym HDD będzie dostępny wyłącznie w wersji czarnej (w cenie 34980 jenów, czyli około 1300 złotych), o tyle edycja ze 160 GB dyskiem twardym ma być produkowana również w bieli (29980 jenów, czyli około 1120 złotych). W takim samym kolorze oferowane będą także pady i podstawki pod konsolę (także do nabycia oddzielnie).

Zadaniem obu nowych zestawów konsoli Sony będzie oczywiście zastąpienie standardowego modelu PS3 Slim ze 120 GB HDD. Japoński oddział firmy nie zamierza jednak odgórnie obniżać jego ceny, pozwalając sprzedawcom na podjęcie w tej sprawie autonomicznej decyzji.

O nowych modelach PS3 Slim i premierze PlayStation Move - ilustracja #2

Białe PS3 Slim z dyskiem twardym o pojemności 160 GB.

W kwestii premiery obu modeli w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie nie dysponujemy jeszcze żadnymi oficjalnymi informacjami. Jest jednak więcej niż pewne, że debiuty w kolejnych strategicznych regionach zostaną przeprowadzone. Liczymy na to, że Sony ujawni wszystkie istotne szczegóły w tej sprawie w przeciągu kilku najbliższych dni.

Jednocześnie otrzymaliśmy wgląd w japońską listę tytułów startowych, które będą robić użytek z kontrolera PlayStation Move (premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni 21 października). Znalazły się wśród nich takie gry, jak Sports Champion, Beat Sketch, High Velocity Bowling (dla posiadaczy udostępniona zostanie stosowna aktualizacja), Kung Fu Rider oraz Time Crisis Razing Storm. Z kolei nieco wcześniej, bo w połowie września, powinna zostać opublikowana łatka do Resident Evil 5.

O nowych modelach PS3 Slim i premierze PlayStation Move - ilustracja #3

W kolejnych miesiącach wsparcie dla Move oferować będą: Echochrome II (listopad 2010 roku), The Fight: Lights Out (listopad), Motion Party (listopad), TV Super Star (grudzień), Ape Escape (końcówka 2010 roku), Sorcery (2011 rok), Tower (2011 rok), The Shoot (2011 rok), Heroes on the Move (2011 rok). W bliżej nieokreślonym terminie dołączą do nich także Killzone 3, Hustle Kings oraz Heavy Rain (dla posiadaczy stosowna aktualizacja).

Większość tych pozycji zostanie także udostępniona Europejczykom. Dojdzie do tego w okolicach tutejszego debiutu PlayStation Move, zaplanowanego na 15 września, a także w kolejnych miesiącach po premierze. Przypominamy, że za podstawowy kontroler Move zapłacimy 149 złotych, a Navigation Controller , wymagany w niektórych grach, będzie można dokupić za 99 złotych. Oprócz tego otrzymamy pakiet zawierający kamerę PlayStation Eye i dema gier za 219 złotych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.