Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PS3
Okładka Heavy Rain (PS3)

Heavy Rain

Zrealizowana w konwencji interaktywnego thrillera gra przygodowa, za której powstanie odpowiada doświadczone studio Quantic Dream (Fahrenheit, Omikron: The Nomad Soul).

Przygodowe | TPP | thriller | detektywistyczne | elementy zręcznościowe | PlayStation Move | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Heavy Rain (PS3)

data premiery gry:

23lut2010

PS3

1mar2016

PS4

Heavy Rain to gra przygodowa zrealizowana przez deweloperów z Quantic Dream. Głównym celem tej nietuzinkowej produkcji jest jak najdokładniejsze odzwierciedlenie ludzkich zachowań, przeżyć oraz emocji.

Heavy Rain to już kolejny projekt stworzony przez zasłużoną firmę Quantic Dream. W poczet jej osiągnięć można zaliczyć takie tytuły jak Omikron: The Nomad Soul bądź Fahrenheit. Tym razem deweloper również wydał grę utrzymaną w konwencji psychologicznej przygodówki. Podczas opowiadanej historii główni bohaterowie stają naprzeciw skomplikowanym łamigłówkom oraz walczą z targającymi ich emocjami. Końcowy produkt doprawiono bardzo dobrą grafiką oraz realistyczną animacją.

Fabuła Heavy Rain pozwala wcielić się w rolę kilku kluczowych dla gry postaci. Każda z nich posiada zupełnie odmienną historię oraz kierują nią odmienne motywacje. Historia została opowiedziana w taki sposób, by na pozór niepowiązane ze sobą elementy pod koniec tworzyły spójną całość. W scenariuszu duże znaczenie mają takie zagadnienia jak moralność i etyka. Twórcy postarali się, by podejmowanie niebanalnych decyzji zależało wyłącznie od gracza i miało istotny wpływ na przebieg dalszej zabawy. To właśnie manipulacja odczuciami odbiorców stanowi znak charakterystyczny tego dzieła.

Oprawę graficzną Heavy Rain przygotowano tak, by jak najdokładniej odzwierciedlała ludzie zachowania. Główne starania postawiono na wierne przedstawienie mimiki twarzy. Podczas zabawy możemy podziwiać postacie, które w bardzo realistyczny sposób oddają swoje uczucia. Oczywiście nie zapomniano również o efektach specjalnych. Wybuchy, zderzenia pojazdów oraz zjawiska atmosferyczne prezentują wysoki poziom i świadczą o wielkim potencjale Playstation 3. Na uwagę zasługują również klimatyczne lokacje, które w umiejętny sposób budują atmosferę zaszczucia i przygnębienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena gry 8,2 / 10 na podstawie 3936 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,6 / 10 na podstawie 849 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Heavy Rain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Recenzja gry Heavy Rain na PS4 - remaster, który zawodzi

Recenzja 1 marca 2016, 14:12

Heavy Rain to dzieło przełomowe i przede wszystkim świetny wirtualny thriller. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy jakimś cudem ją ominęli. Niestety, fani Davida Cage’a, którzy zdążyli już poznać tożsamość Zabójcy z Origami, poczują się rozczarowani, bo nie jest to reedycja idealna i oferuje w zasadzie jedynie poprawioną szatę graficzną i podwyższoną rozdzielczość. Zdawałoby się, że tytuł, który jest tak ważny dla biblioteki Sony, doczeka się solidnego wznowienia oraz dobitnego przypomnienia graczom i konkurencji, do kogo należy ta ekskluzywna perełka – tak się, niestety, nie stało. W Heavy Rain mimo upływu lat nadal gra się świetnie, ale bez wątpienia ta rewolucyjna produkcja zasługuje na lepszy remaster.

PS3
PS4