Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Detroit: Become Human (PS4)
OkładkaDetroit: Become Human (PS4)

Detroit: Become Human

Osadzona w cyberpunkowych realiach filmowa przygodówka, za której powstanie odpowiadają deweloperzy z francuskiego studia Quantic Dream – twórcy takich gier jak Fahrenheit, Beyond: Two Souls czy bestsellerowe Heavy Rain.

Przygodowe | TPP | cyberpunk | science fiction | elementy zręcznościowe | PS Plus Collection | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Detroit: Become Human Premiera

25maj2018

PS4

12gru2019

PC

Detroit: Become Human to produkcja z pogranicza gry przygodowej i interaktywnego filmu, za którą odpowiada francuskie studio Quantic Dream, znane z takich tytułów jak Fahrenheit, Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze. Tym razem deweloperzy postanowili rozwinąć pomysł samoświadomych i odczuwających emocje androidów, który po raz pierwszy pojawił się w demie technologicznym z 2012 roku.

Fabuła

Główną atrakcją Detroit: Become Human jest fabuła, opowiedziana z perspektywy trzech bohaterów-androidów. Akcja produkcji rozgrywa się w niedalekiej przyszłości na terenie tytułowego miasta Detroit. W uniwersum gry maszyny wyglądające i zachowujące się jak ludzie są powszechnie spotykane, co stwarza poważne problemy społeczne, jak wysokie bezrobocie czy zapotrzebowanie na nowe zasoby. Protagonistami są Kara i Markus, roboty wykorzystywane do pomocy w domu i zajmowania się jego mieszkańcami, oraz Connor, prototypowy android, używany przez policję w trakcie dochodzeń, przesłuchań oraz negocjacji. Poprzez ich przeplatające się wzajemnie historie gracz obserwuje i uczestniczy w pojawieniu się maszyn, które przez defekt w oprogramowaniu zaczęły się buntować, uciekać od swoich właścicieli i w końcu odczuwać ludzkie emocje.

Mechanika

Detroit: Become Human przypomina Heavy Rain. Jest to więc interaktywna opowieść, w której zabawa polega przede wszystkim na eksploracji otoczenia, wykonywaniu rozmaitych czynności i prowadzeniu dialogów. Z racji tego, że głównymi bohaterami są androidy, gracze otrzymali kilka nowych możliwości. Grając Connorem, błyskawicznie możemy analizować rozmaite dane, np. związane z bronią pozostawioną przez bandytę. Robot potrafi też rekonstruować niektóre wydarzenia na podstawie poszlak, co przypomina rozwiązanie znane z gry Batman: Arkham Origins.

Oprócz tego wszystkiego przygotowano także rozbudowany system dialogowy. Znajdowane dowody powiększają pulę dostępnych kwestii, wybieranych w kluczowych momentach, więc jeżeli nie przyłożymy się do śledztwa, to może okazać się, że nie będziemy mieć zbyt wielu możliwości w poprowadzeniu ważnej rozmowy. Jest to o tyle ważne, że dialogi w dużym stopniu wpływają na dalszy ciąg fabuły i mogą mieć poważne konsekwencje.

Ogromną rolę w Detroit: Become Human odgrywają także wybory gracza. W zależności od tego, jak poprowadziliśmy rozmowę lub jak dokładnie przeszukaliśmy jakieś pomieszczenie, gra otwiera przed nami rozmaite fabularne ścieżki, które drastycznie zmieniają przebieg całej historii. Jeśli podejmiemy wyjątkowo niefortunne decyzje, każda z trzech grywalnych postaci może przedwcześnie zginąć. Twórcy zaoferowali jednak możliwość przewinięcia czasu do konkretnych scen, by móc sprawdzić, do jakiego finału doprowadziłyby inne wybory.

Kwestie techniczne

Studio Quantic Dream zatroszczyło się o wysokiej jakości oprawę graficzną. Modele postaci w Detroit: Become Human prezentują się wyśmienicie, a otoczenie jest bogate w szczegóły.

Ostatnia modyfikacja 13 kwietnia 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 2617 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7 / 10 na podstawie 785 głosów czytelników.

Detroit: Become Human cena w dniu premiery: 289,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Detroit: Become Human

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Detroit: Become Human Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PS4
PC