Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4ANDiOS
Okładka Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered (PC)
OkładkaFahrenheit: Indigo Prophecy Remastered (PC)

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Odświeżona edycja oryginalnej gry przygodowej studia Quantic Dream, która zadebiutowała w 2005 roku na komputerach PC i konsolach szóstej generacji.

Przygodowe | TPP | science fiction | detektywistyczne | reedycje/remastery/remaki

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered Premiera

29sty2015

PC iOS

1mar2016

AND

18lip2016

PS4

Gry podobne do Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Detroit: Become Human

Heavy Rain

Life is Strange: True Colors

W 2005 roku na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz komputerach PC ukazała się gra Fahrenheit: Indigo Prophecy od studia Quantic Dream, które w późniejszych latach stworzyło m.in. Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze. Tytuł był niecodzienną przygodówką, której udało się zdobyć przychylność graczy, przez co sprzedała się w nakładzie przekraczającym 700 tysięcy egzemplarzy. W 2015 roku na rynku pojawiła się odświeżona wersja produkcji, Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered. Najważniejszą nowością wprowadzoną przez tę edycję jest oczywiście ulepszona oprawa wizualna. Co ciekawe, dowolnej chwili można przełączać się pomiędzy nową, a starą szatą graficzną. Oprócz tego zatroszczono się także o wsparcie dla kontrolerów firm Sony i Microsoft.

Tytuł reprezentuje gatunek trójwymiarowych gier przygodowych. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w roku 2009. Miastem wstrząsa fala brutalnych morderstw. Zwyczajni, praworządni obywatele zabijają nieznanych sobie ludzi w miejscach publicznych, nie wiedząc, dlaczego to robią i co ich do tego skłoniło. Policja jest bezradna – zarówno ofiar, jak i sprawców nie łączy ze sobą nic, poza samym morderstwem. Lucas Kane jest kolejną osobą, która dokonała bestialskiego mordu, a teraz, nawiedzany przez dziwne wizje, ucieka przed policją i usiłuje dowiedzieć się, dlaczego zabił.

Gracz może rozwikłać tę zagadkę, wcielając się zarówno w Kane’a, jak i inspektor Carlę Valenti, która wraz ze swoim partnerem Tylerem Milesem zajmuje się sprawą morderstw. Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered na PC, PS4 itd. to mroczna produkcja, w której główny nacisk położono na warstwę fabularną. Rozgrywka natomiast ogranicza się głównie do rozmawiania z napotkanymi postaciami oraz eksplorowania lokacji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 494 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core i3 3.4 GHz/AMD A10 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB Geforce 8800 GT/Radeon HD 4450 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7/8
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
iOS
AND
PS4