Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSX360SwitchPS3PSVPS4XONEAND
Okładka The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One (PC)
OkładkaThe Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One (PC)

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Walking Dead: The Game

Wyprodukowana przez studio Telltale Games epizodyczna gra przygodowa na motywach komiksów Roberta Kirkmana. Osią fabuły The Walking Dead: Season One jest dramatyczna walka o przetrwanie w świecie opanowanym przez hordy zombie.

Przygodowe | point-and-click | zombie | postapokalipsa | komiksy | epizodyczne | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One Premiera

24kwi2012

PC

25kwi2012

PS3

27kwi2012

X360

25lip2012

iOS

20sie2013

PSV

9kwi2014

AND

14paź2014

PS4 XONE

28sie2018

Switch

Gry podobne do The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Life is Strange

The Expanse: A Telltale Series

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series

Rekomendacja GRYOnline.pl

The Walking Dead to gra przygodowa autorstwa studia Telltale Games, znanego z epizodycznych produkcji takich jak Sam and Max, Wallace and Gromit, Tales of Monkey Island, Back to the Future oraz Jurassic Park. Całość bazuje na licencji wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej stworzonej przez Roberta Kirkmana, wydawanej w naszym kraju pod tytułem Żywe Trupy.

Gra podzielona jest na epizody składające się na sezony, analogicznie jak ma to miejsce w serialach telewizyjnych. Głównym bohaterem pierwszego sezonu The Walking Dead jest Lee Everett. Akcja gry rozpoczyna się w momencie wybuchu apokalipsy zombie, w czasie, gdy Rick Grimes (bohater komiksowego pierwowzoru) zapada w śpiączkę. Kiedy infekcja rozpoczyna swoje krwawe żniwa, Lee siedzi skuty na tylnym siedzeniu radiowozu. Został aresztowany, bo zamordował człowieka, który sypiał z jego żoną. Autorzy postanowili przedstawić perypetie zupełnie nowej grupy osób, a główną inspiracją w procesie tworzenia gry jest dzieło Roberta Kirkmana, które jest traktowane przez deweloperów jako kanoniczna wersja historii. Gracze mogą odwiedzić miejsca i spotkać postacie znane z kadrów komiksu oraz dowiedzieć się o nich dodatkowych informacji. Sezon pierwszy gry został podzielony na pięć epizodów, a ukończenie każdego z nich zajmuje średnio około dwóch godzin.

Zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Od czasu do czasu pojawiają się również proste sekwencje zręcznościowe, ale warto zaznaczyć, że QTE (quick time events) nie grają tak ważnej roli w rozgrywce, jak to miało miejsce w poprzedniej produkcji studia Telltale Games – Jurassic Park. W przeciwieństwie do typowych gier o zombie, w The Walking Dead nie eksterminujemy hord nieumarłych. Autorzy postanowili na stonowaną rozgrywkę, a gracze muszą zachowywać się cicho, zwłaszcza w miejscach, gdzie chodzące trupy lubią przebywać.

The Walking Dead jest pierwszą grą studia Telltale, w której decyzje podejmowane przez graczy wpływają na doświadczenie płynące z rozgrywki. To, czego dokonujemy w pierwszym epizodzie, ma konsekwencje w późniejszych odsłonach historii. Warto zaznaczyć, że gracze mają ograniczony czas na podjęcie decyzji i nie otrzymują możliwości spokojnego zastanowienia się nad możliwymi reperkusjami. Jeśli chodzi o zagadki, które napotykamy w czasie rozgrywki, to nie reprezentują one „przygodówkowych problemów”, tylko odzwierciedlą realia apokalipsy zombie. Twórcy zadbali też o dużą interaktywność środowiska, co zapewnia graczom większą swobodę podczas rozwiązywania łamigłówek.

Tytuł cechuje się atrakcyjną, komiksową grafiką lekko stylizowaną na komiksowy pierwowzór autorstwa Roberta Kirkmana. Tytuł nie posiada trybu multiplayer i jest rozpowszechniany jedynie kanałami dystrybucji elektronicznej.

Poniżej lista i tytuły poszczególnych epizodów gry:

 1. Episode 1 – A New Day
 2. Episode 2 – Starved For Help
 3. Episode 3 – Long Road Ahead
 4. Episode 4 – Around Every Corner
 5. Episode 5 – No Time Left

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 9735 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Core 2 Duo 2 GHz
 • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
 • 2 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC
X360
PS3
PSV
PS4
XONE
AND
iOS
Switch