Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2019, 20:23

Data premiery definitywnej edycji gry The Walking Dead

Zapowiedziana w kwietniu definitywna edycja gry w The Walking Dead doczekała się ogłoszenia daty premiery. Paczka pojawi się 10 września tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Nadchodzi definitywna edycja The Walking Dead. - Data premiery definitywnej edycji gry The Walking Dead - wiadomość - 2019-07-01
Nadchodzi definitywna edycja The Walking Dead.

W kwietniu tego roku firma Skybound Games zapowiedziała wydanie The Walking Dead: The Telltale Definitive Series. Dziś, na oficjalnej stronie wydawcy, pojawiła się informacja, że wejdzie ona na rynek 10 września 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku tej pierwszej platformy tytuł będzie można nabyć tylko za pośrednictwem Epic Games Store. Konsole otrzymają również wersję fizyczną produkcji.

W skład The Telltale Definitive Series wejdą wszystkie sezony głównej serii oraz dwie odsłony poboczne – Michonne i DLC do pierwszej części 400 Days. Grafika w starszych odsłonach doczeka się odświeżenia, które wizualnie zbliży je do ostatniej części cyklu. Wszystkie odcinki otrzymają także opcję dynamicznego oświetlenia.

Oprócz samych gier w paczce znajdzie się również dziesięciogodzinny dokument pokazujący kulisy prac nad produkcją oraz komentarze deweloperów i aktorów głosowych. Umożliwi nam to zapoznanie się procesem powstawania całej serii. W przypadku konsolowych wersji pudełkowych, zamówienia przedpremierowe można składać przez sklep Skybound Games. Cena pakietu wynosi 194,57 złotych.

Warto wspomnieć, że The Walking Dead to seria epizodycznych gier przygodowych zapoczątkowana w 2012 roku. Oparta ona została na serii komiksów stworzonej przez Roberta Kirkmana. Za produkcję większości cyklu odpowiada nieistniejące Telltale Games. Bo bankructwie studia w 2018 roku historię Clementine zdecydowało się zakończyć Skybound Games.