Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCXONEiOSPS3PS4X360SwitchPSV
Okładka The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two (AND)
OkładkaThe Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two (AND)

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Walking Dead: The Game - Season 2

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej przygodówki The Walking Dead: Season One, stworzonej przez amerykańskie studio Telltale Games. Fabuła The Walking Dead: Season Two kontynuuje wątki z części pierwszej.

Przygodowe | point-and-click | zombie | postapokalipsa | komiksy | epizodyczne | Xbox Game Pass

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two Premiera

17gru2013

PC PS3

18gru2013

X360 iOS

22kwi2014

PSV

26cze2014

AND

31paź2014

PS4 XONE

21sty2020

Switch

The Walking Dead: Season Two to epizodyczna przygodówka point-and-click, której fabuła została oparta na motywach zaczerpniętych z komiksu The Walking Dead (polski tyt. Żywe trupy). Jest to bezpośrednia kontynuacja The Walking Dead: Season One, które ukazało się w 2012 roku. Produkcja zdobyła szturmem szereg nagród branżowych, wielokrotnie nominowano ją do tytułu gry roku, a także spotkała się z ogromnym zainteresowaniem graczy. Doceniono jakość jej scenariusza oraz to, w jaki sposób emocjonalnie angażowała odbiorców, zrzucając na ich barki podejmowanie istotnych decyzji, wpływających często na życie poszczególnych postaci. Deweloperem The Walking Dead: Season Two jest niezmiennie amerykańskie studio Telltale Games. Gra, tak jak poprzednik, składa się z pięciu krótkich epizodów, które publikowane są w co najmniej miesięcznych odstępach.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w znaną z pierwszego sezonu Clementine. Jedenastoletnia bohaterka stara pogodzić się z wydarzeniami z poprzedniej gry i przeżyć w otaczającym ją niezwykle niebezpiecznym świecie. Na naszej drodze napotykamy szereg nowych bohaterów, a także kilku starych znajomych.

Podstawowy model rozgrywki nie uległ żadnym zmianom. Podczas zabawy zwiedzamy różne lokacje, prowadzimy rozmowy, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy proste zagadki. Od czasu do czasu bierzemy również udział w sekwencjach zręcznościowych, zrealizowanych w popularnej formie QTE. Ton, z którego zasłynęła seria, został zachowany. Tytuł skupia się na interakcjach pomiędzy bohaterami i filmowym przedstawieniu fabuły, a nie na walce z zombie czy elementach survivalowych. Nadal istotnym składnikiem tego są podejmowane decyzje, których reperkusje odczuwamy w kolejnych odcinkach przygody. To, czego dokonujemy w pierwszym epizodzie, ma więc widoczne konsekwencje w późniejszych odsłonach historii. Często musimy w danej sytuacji dokonywać wyboru w bardzo krótkim czasie, co buduje napięcie i podkreśla jego istotność.

Oprawa graficzna pozostaje niezmieniona. Nadal mamy do czynienia ze stylizowanymi na komiks modelami postaci i otoczenia. Deweloper wciąż używa jednak swojego autorskiego silnika, którego wiek i ograniczenia techniczne dają o sobie dobrze znać w wielu miejscach, zwłaszcza w przypadku animacji ruchu czy detali otoczenia. Gra jednak nadrabia te zaległości fabułą oraz przemyślanym scenariuszem.

Poniżej lista i tytuły poszczególnych epizodów gry:

 1. Episode 1: All That Remains
 2. Episode 2: A House Divided
 3. Episode 3: In Harm’s Way
 4. Episode 4: Amid the Ruins
 5. Episode 5: No Going Back

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 1,5 / 10 na podstawie 3659 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Core 2 Duo 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
 • 2 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
PSV
X360
PS3
PS4
XONE
AND
iOS
Switch