Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchANDPS3iOSX360XONEPSV
Okładka The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two (PC)

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Walking Dead: The Game - Season 2

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej przygodówki The Walking Dead: Season One, stworzonej przez amerykańskie studio Telltale Games. Fabuła The Walking Dead: Season Two kontynuuje wątki z części pierwszej.

Przygodowe | point-and-click | zombie | postapokalipsa | komiksy | epizodyczne | Xbox Game Pass

Okładka The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two (PC)

data premiery gry:

17gru2013

PC PS3

18gru2013

X360 iOS

22kwi2014

PSV

26cze2014

AND

31paź2014

PS4 XONE

21sty2020

Switch

The Walking Dead: Season Two to epizodyczna przygodówka point-and-click, której fabuła została oparta na motywach zaczerpniętych z komiksu The Walking Dead (polski tyt. Żywe trupy). Jest to bezpośrednia kontynuacja The Walking Dead: Season One, które ukazało się w 2012 roku. Produkcja zdobyła szturmem szereg nagród branżowych, wielokrotnie nominowano ją do tytułu gry roku, a także spotkała się z ogromnym zainteresowaniem graczy. Doceniono jakość jej scenariusza oraz to, w jaki sposób emocjonalnie angażowała odbiorców, zrzucając na ich barki podejmowanie istotnych decyzji, wpływających często na życie poszczególnych postaci. Deweloperem The Walking Dead: Season Two jest niezmiennie amerykańskie studio Telltale Games. Gra, tak jak poprzednik, składa się z pięciu krótkich epizodów, które publikowane są w co najmniej miesięcznych odstępach.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w znaną z pierwszego sezonu Clementine. Jedenastoletnia bohaterka stara pogodzić się z wydarzeniami z poprzedniej gry i przeżyć w otaczającym ją niezwykle niebezpiecznym świecie. Na naszej drodze napotykamy szereg nowych bohaterów, a także kilku starych znajomych.

Podstawowy model rozgrywki nie uległ żadnym zmianom. Podczas zabawy zwiedzamy różne lokacje, prowadzimy rozmowy, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy proste zagadki. Od czasu do czasu bierzemy również udział w sekwencjach zręcznościowych, zrealizowanych w popularnej formie QTE. Ton, z którego zasłynęła seria, został zachowany. Tytuł skupia się na interakcjach pomiędzy bohaterami i filmowym przedstawieniu fabuły, a nie na walce z zombie czy elementach survivalowych. Nadal istotnym składnikiem tego są podejmowane decyzje, których reperkusje odczuwamy w kolejnych odcinkach przygody. To, czego dokonujemy w pierwszym epizodzie, ma więc widoczne konsekwencje w późniejszych odsłonach historii. Często musimy w danej sytuacji dokonywać wyboru w bardzo krótkim czasie, co buduje napięcie i podkreśla jego istotność.

Oprawa graficzna pozostaje niezmieniona. Nadal mamy do czynienia ze stylizowanymi na komiks modelami postaci i otoczenia. Deweloper wciąż używa jednak swojego autorskiego silnika, którego wiek i ograniczenia techniczne dają o sobie dobrze znać w wielu miejscach, zwłaszcza w przypadku animacji ruchu czy detali otoczenia. Gra jednak nadrabia te zaległości fabułą oraz przemyślanym scenariuszem.

Poniżej lista i tytuły poszczególnych epizodów gry:

 1. Episode 1: All That Remains
 2. Episode 2: A House Divided
 3. Episode 3: In Harm’s Way
 4. Episode 4: Amid the Ruins
 5. Episode 5: No Going Back
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 3492 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 377 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Core 2 Duo 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
 • 2 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry The Walking Dead: Season Two - Clem kontra żywe trupy
Recenzja gry The Walking Dead: Season Two - Clem kontra żywe trupy

Recenzja 31 sierpnia 2014, 15:37

Gra została stworzona na tym samym silniku co jej poprzedniczka. Zachowano komiksowy styl graficzny, który jednak wydaje mi się nieco bardziej szarobury i brudny niż w pierwszej części. Mam też wrażenie, że postacie i otoczenie zyskały nieco na szczegółowości, a animacje stały się mniej sztywne, są to jednak różnice tak niewielkie, że równie dobrze może to być po prostu kwestia lekko zamglonych już wspomnień pierwszego sezonu. Na pochwałę zasługuje różnorodność lokacji – co chwilę zwiedzamy inne tereny, często znacząco się od siebie różniące wizualnie. Inną sprawą jest jakość konwersji na konsolę Sony, ale o tym przeczytacie w ramce. Udźwiękowienie trzyma wysoki poziom, co jest o tyle ważne, że gdyby zawalono głosy postaci, immersję mógłby skutecznie trafić szlag.

PC
PSV
X360
PS3
PS4
XONE
AND
iOS
Switch