Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 19:58

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series

Studio Telltale Games zapowiedziało The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series, czyli zaplanowaną na trzy odcinki epizodyczną przygodówkę osadzoną w świecie Żywych Trupów.

Produkcja trafi do sprzedaży jesienią tego roku. - Zapowiedziano The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series - wiadomość - 2015-06-15
Produkcja trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

Studio Telltale Games wreszcie zapowiedziało kolejną odsłonę swojego przygodówkowego cyklu osadzonego w uniwersum marki zapoczątkowanej przez komiks Żywe Trupy. Zespół ogłosił, że pracuje nad The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series. Projekt powstaje z myślą o pecetach, konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3 oraz urządzeniach mobilnych napędzanych systemami iOS i Android. Premiera zaplanowana została na jesień tego roku.

Zgodnie z tytułem, gra skoncentruje się na losach jednej z najpopularniejszych postaci z serii, czyli władającej mieczami wojowniczki Michonne. Fabuła opowie o wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy numerami 126 i 139 oryginalnego komiksu. Czytelnicy poznali tylko strzępki tego, co spotkało bohaterkę i produkcja Telltale Games uzupełni tę lukę.

W tytule znajduje się również informacja, że będzie to mini-seria, gdyż zaplanowana została tylko na trzy epizody. W ich trakcie dowiemy się, co sprawiło, że Michonne musiała opuścić Ricka, Ezekiela i resztę grupy oraz z jakiego powodu potem do nich powróciła.

The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series nie będzie w pełni samodzielną produkcją i aby w nią zagrać będzie potrzebny przynajmniej jeden epizod The Walking Dead: Season Two.

  1. Telltale Games – oficjalna strona studia