Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDPS3PS4X360XONEiOS
Okładka Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One (PC)

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

Stworzona przez znaną z wielu podobnych produkcji ekipę Telltale Games epizodyczna gra przygodowa, oparta na licencji popularnego serialu telewizji HBO Gra o Tron, którego pierwowzorem była stworzona przez George’a R.R. Martina saga Pieśni Lodu i Ognia.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | książki | seriale TV | epizodyczne | Gra o tron

Okładka Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One (PC)

producent: Telltale Games

wydawca: Telltale Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

2gru2014

PS4 PC

3gru2014

XONE

4gru2014

iOS X360

9gru2014

PS3

22gru2014

AND

Game of Thrones: A Telltale Games Series na platformie PC, PS4 itd. to gra przygodowa stworzona przez studio Telltale Games, znane z takich produkcji jak The Walking Dead i The Wolf Among Us. Tytuł powstał na licencji serialu telewizyjnego Gra o Tron, emitowanego w stacji HBO, a podczas prac, rolę konsultanta scenariusza objął Ty Corey Franck – asystent George’a R. R. Martina odpowiedzialnego za książkową serię, na podstawie której stworzono kultowy serial. Całość została podzielona na sześć epizodów, opowiadających o losach członków rodu Forrester, który nie pojawił się w serialu, ale został wspomniany w powieści Taniec ze smokami (A Dance with Dragons), czyli piątej części sagi Pieśń Lodu i Ognia.

Akcja, rozgrywająca się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w trzecim a piątym sezonie serialu, została ukazana z perspektywy pięciu osób, których działania wpływają na cały ród Forresterów, starający się przetrwać w czasie wojny pięciu królów. Naprzemiennie wcielamy się w różne postaci, odgrywając różne role oraz odwiedzając znane z serialu i kart książki lokacje. Podczas zabawy trafimy w szereg miejsc na kontynentach Westeros i Essos, w tym m.in. do Królewskiej Przystani, na Mur, a także do rodzinnego domu Forresterów - Ironrath w Wolfswood, gdzie zmonopolizowali oni handel drewnem wykorzystywanym przy budowie statków, domów i różnorodnego uzbrojenia. Obecna sytuacja nie odpowiada wielmożom z domu Whitehill, a konflikt pomiędzy obiema rodzinami odgrywa istotną rolę w kampanii.

W tle ukazanej fabuły toczą się oczywiście wydarzenia znane z serialu i książek, całość jednak skupia się na nowych i oryginalnych wątkach, tylko momentami przeplatając się ze znaną już historią. Sporadycznie na ekranie pojawiają się także postacie takie jak Tyrion Lannister czy choćby Ramsay Snow, odgrywając kluczową rolę dla rozgrywanych wydarzeń. Wszystkie znane charaktery przemawiają do gracza głosami aktorów z popularnego serialu.

Tytuły poszczególnych epizodów gry Game of Thrones: A Telltale Games Series:

 • Iron From Ice
 • The Lost Lords
 • The Sword in the Darkness
 • Sons of Winter
 • A Nest of Vipers
 • The Ice Dragon
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1470 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.3 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.3 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX/Radeon 4850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows XP
Recenzja gry Game of Thrones - Telltale zna zasady gry o tron
Recenzja gry Game of Thrones - Telltale zna zasady gry o tron

Recenzja 19 listopada 2015, 14:28

Historia ma też kilka pomniejszych wad, które na szczęście nie irytują bardzo mocno, ale nieznacznie psują odbiór fabuły. Charakter niektórych z licencjonowanych postaci czasem nie odpowiada temu, co znamy chociażby z serialu HBO. Dotyczy to szczególnie Daenerys, która ceniona jest za swe silne poczucie sprawiedliwości, tymczasem w pewnym momencie gry zachowuje się względem nas bardzo nie fair i bezceremonialnie łamie dane wcześniej słowo. Ponadto, jak to często w grach Telltale Games bywa, większość bohaterów niezależnych ma tendencje do skakania sobie do oczu przy byle okazji tylko po to, by zmusić nas do opowiedzenia się po jednej ze stron. Immersję psuje też to, że zależnie od widzimisię scenarzystów postacie dość różnorodnie reagują na otrzymywane obrażenia. Podczas gdy te trzecioplanowe zazwyczaj padają martwe po jednym ciosie miecza czy od jednej strzały, ważniejsze persony potrafią mieć się całkiem nieźle mimo licznych bardzo poważnych ran, jakie zadano im raptem kilka minut wcześniej. Szczególnie kuriozalnie wypada jeden z głównych bohaterów, który przez większość gry jest w stanie ledwie się poruszać, by w pewnym momencie „zapomnieć” o swoich obrażeniach i w ciągu jednej chwili przemienić się w wielkiego wojownika.

PC
X360
PS3
PS4
XONE
iOS
AND