Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gra o tron

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Gra o tron ułożone według popularności.

PC
PC Windows7 WWW3
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41 Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE1 Microsoft Xbox 3602
Microsoft Xbox
Mobile
Android5 Apple iOS5
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG3 Strategiczne6 Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition
A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition

Strategiczne 6 października 2020

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to cyfrowa adaptacja strategicznej gry planszowej Gra o Tron, w której reprezentując jeden z wielkich rodów Westeros, dążymy do militarnego i ekonomicznego zwycięstwa, tj. do przejęcia Żelaznego Tronu.

PC

Game of Thrones: Winter is Coming
Game of Thrones: Winter is Coming

Strategiczne 26 marca 2019

Rozbudowana produkcja przeglądarkowa łącząca w sobie elementy strategii oraz RPG. Gra powstała w oparciu o licencję popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron (Game of Thrones). Za jej stworzenie odpowiada chińskie studio Yoozoo Games.

PCWWW

Gra o tron
Gra o tron

RPG 15 maja 2012

Trzecioosobowa gra RPG, której fabuła bazuje na książkowej wizji świata Pieśni lodu i ognia, lecz opowiada zupełnie nową historię nieznanych dotąd bohaterów. Wydarzenia zaprezentowano z perspektywy dwóch postaci: członka Nocnej Straży, Morsa Westforda, oraz powracającego do Westeros wygnańca Alestera. Rozgrywka bazuje na klasycznych schematach RPG, z różnymi klasami, profesjami i systemem rozwoju postaci, bazującym na punktach doświadczenia. Twórcy zaoferowali ponadto oryginalny system walki, który w przeciwieństwie do typowych slasherów kładzie nacisk na taktykę oraz różne rodzaje ofensywnych i defensywnych akcji, łączone w śmiercionośne sekwencje. Niniejsza gra to kolejna próba przeniesienia w realia gry komputerowej serialu Gra o tron stacji HBO i książkowej sagi Pieśń lodu i ognia George’a R. R. Martina. Odpowiada za nią francuskie studio Cyanide, znane m.in. z gier sportowych Chaos League i Blood Bowl.

PCX360PS3

Gra o tron: Początek
Gra o tron: Początek

Strategiczne 29 września 2011

RTS wzbogacony o elementy turowe, za którego opracowaniem stoi zespół Cyanide Studio. Produkcja została opracowana w oparciu o bestsellerową sagę Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina – jej akcja toczy się jednak setki lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach, a fabuła ukazuje proces unifikacji Siedmiu Królestw. Gracze mogą więc wziąć udział w tytułowej grze o tron, czyli rozgrywkach pomiędzy wysoko usytuowanymi szlachcicami. Filarem gry jest kampania fabularna, którą podzielono na osiem rozdziałów skupiających się na innym przedziale czasowym. Oprócz tego w meandry rozgrywki wprowadza rozbudowany samouczek; na sprawdzenie czeka także tryb Ród vs Ród, gdzie gracz ma pełną swobodę działań i jako przywódca wybranego rodu próbuje zjednoczyć pod swoim sztandarem Westeros. W trakcie zmagań w A Game of Thrones: Genesis nie tylko prowadzimy działania wojenne, lecz także zawieramy sojusze, wysyłamy na zwiad szpiegów, a nawet posyłamy w teren płatnych zabójców. Co ciekawe, inwigilacji należy poddawać zarówno wrogów, jak i sojuszników – przymierza zawierane za pośrednictwem bogatego w możliwości systemu dyplomacji nie gwarantują bowiem pełnego poczucia bezpieczeństwa - nasi sojusznicy mogą zostać przekupieni przez nieprzyjaciela i nigdy nie wiadomo, czy nie działają na naszą szkodę. Oprócz trybów opracowanych z myślą o samotnikach produkcja oferuje też wariant rozgrywki wieloosobowej.

PC

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One
Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

Przygodowe 2 grudnia 2014

Stworzona przez znaną z wielu podobnych produkcji ekipę Telltale Games epizodyczna gra przygodowa, oparta na licencji popularnego serialu telewizji HBO Gra o Tron, którego pierwowzorem była stworzona przez George’a R.R. Martina saga Pieśni Lodu i Ognia. Fabuła gry umieszczona została pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w 3 oraz 5 sezonie serialu. Podzielona na sześć epizodów historia skupia się zaś na losach rodziny Forresterów, którzy – choć nie pojawili się w serialu – zostali opisani w piątej części książkowej sagi. Zajmujący się handlem drewnem Forresterowie starają się przetrwać w czasie toczącej się wojny pięciu królów, co staje się m.in. przyczyną konfliktu z rodem Whitehillów. Rozgrywka podporządkowana jest mechanice klasycznych przygodówek point-and-click, a podczas zabawy odwiedzamy szereg znajomych miejsc na kontynentach Westeros i Essos, obserwując akcję z perspektywy kilku różnych osób, których poczynania wywrą bezpośredni wpływ na losy obu rodzin.

PCPS4XONEX360PS3ANDiOS

Game of Thrones: Beyond the Wall
Game of Thrones: Beyond the Wall

RPG 25 marca 2020

Mobilna gra RPG powstała na licencji serialu Gra o tron, w której rozgrywka koncentruje się na toczeniu taktycznych, turowych starć. Gracz obejmuje kontrolę nad zamkiem Nocnej Straży broniącym Westeros. Za produkcję odpowiadają studia GAEA i Behaviour Interactive.

ANDiOS

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two
Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two

Przygodowe prace wstrzymane

Druga część serii epizodycznych gier przygodowych tworzonych przez studio Telltale Games – autorów takich produkcji, jak The Walking Dead, Tales from the Borderlands czy The Wolf Among Us. Tytuł kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzedniczce – fabuła po raz kolejny koncentruje się na rodzie Forresterów, którego członkowie próbują się pozbierać po wydarzeniach z pierwszej odsłony cyklu. Historia ponownie opowiadana jest z kilku perspektyw, a oprócz doskonale znanych postaci, w grze pojawiają się zupełnie nowe osobowości. Podobnie jak we wcześniejszych dziełach tego zespołu, rozgrywka w Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two koncentruje się na śledzeniu fabuły i podejmowaniu rozmaitych decyzji determinujących ścieżkę, która opowieść podąży nie tylko w obrębie jednego odcinka, lecz również wszystkich kolejnych. To właśnie dlatego deweloperzy zaimplementowali możliwość importu zapisanych stanów gry z pierwszego sezonu – pozwala to dokonanym w nim wyborom znaleźć odzwierciedlenie w dalszym ciągu sagi.

PC

Reigns: Game of Thrones
Reigns: Game of Thrones

Strategiczne 18 października 2018

Czwarta produkcja spod szyldu Reigns, opracowana przez studio Nerial i firmę Devolver Digital, we współpracy z HBO. Reigns: Game of Thrones zabiera graczy do uniwersum serialu Gra o Tron. Mamy do dyspozycji takich bohaterów jak Jon Snow, Tyrion Lannister czy Daenerys Targaryen.

PCANDiOS

Game of Thrones: Seven Kingdoms
Game of Thrones: Seven Kingdoms

RPG jeszcze nie ogłoszona

Powstała we współpracy firmy Bigpoint z doświadczonym, norweskim studiem Artplant przeglądarkowa gra MMORPG, oparta na motywach cyklu powieści fantasy George’a R.R. Martina pt. Pieśń Lodu i Ognia. Fabuła Game of Thrones: Seven Kingdoms osadzona została w tym samym czasie, co pierwszy tom książkowej serii i koncentruje się na konflikcie pomiędzy rodami Lannisterów, Baretheonów i Starków, których celem jest obsadzenie stanowiska królewskiego namiestnika własnym człowiekiem. W grze nie reprezentujemy jednak żadnego z tych rodów, lecz wcielamy się w członka jednej z pomniejszych rodzin, sami decydując o tym, którą stronę konfliktu wesprzeć. Rozgrywka zaprojektowana została pod kątem trybu PvP, tak więc akcję gry napędzają głównie starcia z innymi graczami. System walki jest mocno zręcznościowy, a do sukcesu wymagane są refleks oraz dobry zmysł taktyczny. W późniejszych etapach rozgrywki dochodzi też do olbrzymich bitew i oblężeń twierdz, których zajęcie zapewnia dostęp do zasobów i dochody z podatków.

WWW

Game of Thrones: Conquest
Game of Thrones: Conquest

Strategiczne 19 października 2017

Game of Thrones: Conquest to mobilna strategia. Produkcja bazuje na licencji cyklu powieściowego Pieśń lodu i ognia oraz serialu telewizyjnego Gra o Tron. Zabawę zaczynamy od stworzenia własnego rodu, a następnie próbujemy przejąć kontrolę nad całą krainą. Wymaga to zarządzania ziemiami, prowadzenia wojen oraz nawiązywania sojuszy.

ANDiOS

Game of Thrones: Ascent
Game of Thrones: Ascent

Strategiczne 24 lutego 2013

Przeglądarkowa gra osadzona w świecie sagi Pieśń Lodu i Ognia George’a R. R. Martina. Wcielamy się w postać szlachetnie urodzonego, który przyłącza się do walki o tron na kontynencie Westeros, opowiadając się po stronie jednego z głównych rodów. Tworzymy sojusze wspólnie ze znajomymi z serwisu Facebook i pniemy się coraz wyżej po szczeblach władzy eliminując oponentów.

ANDiOSWWW