Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Game of Thrones: Seven Kingdoms (WWW)
OkładkaGame of Thrones: Seven Kingdoms (WWW)

Game of Thrones: Seven Kingdoms WWW

Powstała we współpracy firmy Bigpoint z doświadczonym, norweskim studiem Artplant przeglądarkowa gra MMORPG, oparta na motywach cyklu powieści fantasy George’a R.R. Martina pt. Pieśń Lodu i Ognia.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | MMORPG | MMO | Gra o tron

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game of Thrones: Seven Kingdoms Premiera WWW

data nieogłoszona

producent: Artplant wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Game of Thrones: Seven Kingdoms

Path of Exile

Drakensang Online

City of Steam: Arkadia

Game of Thrones: Fantasy MMORPG to przeglądarkowa gra RPG oparta na motywach stworzonej przez George’a R. R. Martina serii powieści fantasy Pieśń Lodu i Ognia. Jest to owoc współpracy firmy Bigpoint z doświadczonym norweskim studiem Artplant, które ma na koncie m.in. popularne Battlestar Galactica Online.

Akcja osadzona jest mniej więcej w tym samym czasie co pierwszy tom książkowej serii. Świat gry obejmuje większość kontynentu Westeros - od Muru na północy aż po Królewską Przystań na południu. Fabuła koncentruje się na konflikcie pomiędzy rodami Lannister, Baretheon i Stark. Celem każdej z tych frakcji jest obsadzenie stanowiska namiestnika Króla własnym człowiekiem. Co ciekawe, tworząc postać nie przyłączamy się do żadnej z tych grup. Zamiast tego wcielamy się w członka pomniejszej rodziny i sami decydujemy, którą stronę konfliktu wesprzeć. Taki system pozwala na zmianę stronnictwa w dowolnym momencie gry, dzięki czemu sytuacja polityczna wirtualnego świata ciągle ulega dynamicznym zmianom.

Gdy jedna z frakcji przejmie stanowisko namiestnika wspierające ją grupy graczy przez pewien czas mogą się cieszyć specjalnymi bonusami. Utrzymanie zdobytej pozycji nie jest jednak łatwe, ponieważ na tych u władzy zawsze czyhają zawistni rywale. Cała gra zaprojektowana została głównie pod kątem trybu PvP i akcję napędzają przede wszystkim starcia z innymi ludźmi. Osoby preferujące walkę ze sztuczną inteligencją mogą podjąć się kilku zadań pobocznych, ale przypomina to bardziej trening przed walką z żywymi przeciwnikami niż pełnoprawne przygody.

System walki jest w dużym stopniu zręcznościowym. Poruszamy się za pomocą klawiszy WASD, a do naszej dyspozycji oddano trzy podstawowe typu ciosów o różnej sile. Nie ma tu opcji włączenia automatycznego ataku i podczas pojedynków musimy polegać na własnym refleksie oraz zmyśle taktycznym. Poza standardowymi starciami w świecie gry i na specjalnych arenach udostępniony został również system potyczek, w ramach których konieczna jest realizacja określonych celów. Przykładowo, jedna grupa atakuje podróżujące wozy z zaopatrzeniem, podczas gdy druga stara się je obronić.

W późniejszych stadiach rozgrywki nie brakuje też olbrzymich bitew i oblężeń. Podbicie twierdzy zapewnia dostęp do dodatkowych zapasów i surowców oraz umożliwia ściąganie podatków z mieszkańców. Ponadto, tylko posiadacze grodów mogą wziąć udział w głosowaniu, które wyłoni nowego namiestnika. Wraz z postępami w zabawie nasza postać nabywać będzie doświadczenia i stawać się coraz potężniejsza. Autorzy nie przewidzieli żadnego systemu klas. Zamiast tego każdy swobodnie decyduje jakie umiejętności są mu najbardziej potrzebne. Istnieje też opcja ulepszania własnego oręża.

Gra rozgrywana jest w całości z poziomu przeglądarki i oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę o wysokim poziomie szczegółowości. Całość powstała w oparciu o silnik Unity. Dzięki nawiązaniu współpracy ze stacją HBO twórcy korzystali nie tylko z informacji zawartych w cyklu książek, ale mogli również oprzeć styl wizualny swojej produkcji na telewizyjnej adaptacji.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Game of Thrones: Seven Kingdoms: Odpowiednia dla każdego wieku.