Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Game of Thrones: Seven Kingdoms (WWW)

Game of Thrones: Seven Kingdoms WWW

Powstała we współpracy firmy Bigpoint z doświadczonym, norweskim studiem Artplant przeglądarkowa gra MMORPG, oparta na motywach cyklu powieści fantasy George’a R.R. Martina pt. Pieśń Lodu i Ognia.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | MMORPG | MMO | Gra o tron

WWW
Okładka Game of Thrones: Seven Kingdoms (WWW)

producent: Artplant

wydawca: Bigpoint

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

data nieogłoszona

Game of Thrones: Fantasy MMORPG to przeglądarkowa gra RPG oparta na motywach stworzonej przez George’a R. R. Martina serii powieści fantasy Pieśń Lodu i Ognia. Jest to owoc współpracy firmy Bigpoint z doświadczonym norweskim studiem Artplant, które ma na koncie m.in. popularne Battlestar Galactica Online.

Akcja osadzona jest mniej więcej w tym samym czasie co pierwszy tom książkowej serii. Świat gry obejmuje większość kontynentu Westeros - od Muru na północy aż po Królewską Przystań na południu. Fabuła koncentruje się na konflikcie pomiędzy rodami Lannister, Baretheon i Stark. Celem każdej z tych frakcji jest obsadzenie stanowiska namiestnika Króla własnym człowiekiem. Co ciekawe, tworząc postać nie przyłączamy się do żadnej z tych grup. Zamiast tego wcielamy się w członka pomniejszej rodziny i sami decydujemy, którą stronę konfliktu wesprzeć. Taki system pozwala na zmianę stronnictwa w dowolnym momencie gry, dzięki czemu sytuacja polityczna wirtualnego świata ciągle ulega dynamicznym zmianom.

Gdy jedna z frakcji przejmie stanowisko namiestnika wspierające ją grupy graczy przez pewien czas mogą się cieszyć specjalnymi bonusami. Utrzymanie zdobytej pozycji nie jest jednak łatwe, ponieważ na tych u władzy zawsze czyhają zawistni rywale. Cała gra zaprojektowana została głównie pod kątem trybu PvP i akcję napędzają przede wszystkim starcia z innymi ludźmi. Osoby preferujące walkę ze sztuczną inteligencją mogą podjąć się kilku zadań pobocznych, ale przypomina to bardziej trening przed walką z żywymi przeciwnikami niż pełnoprawne przygody.

System walki jest w dużym stopniu zręcznościowym. Poruszamy się za pomocą klawiszy WASD, a do naszej dyspozycji oddano trzy podstawowe typu ciosów o różnej sile. Nie ma tu opcji włączenia automatycznego ataku i podczas pojedynków musimy polegać na własnym refleksie oraz zmyśle taktycznym. Poza standardowymi starciami w świecie gry i na specjalnych arenach udostępniony został również system potyczek, w ramach których konieczna jest realizacja określonych celów. Przykładowo, jedna grupa atakuje podróżujące wozy z zaopatrzeniem, podczas gdy druga stara się je obronić.

W późniejszych stadiach rozgrywki nie brakuje też olbrzymich bitew i oblężeń. Podbicie twierdzy zapewnia dostęp do dodatkowych zapasów i surowców oraz umożliwia ściąganie podatków z mieszkańców. Ponadto, tylko posiadacze grodów mogą wziąć udział w głosowaniu, które wyłoni nowego namiestnika. Wraz z postępami w zabawie nasza postać nabywać będzie doświadczenia i stawać się coraz potężniejsza. Autorzy nie przewidzieli żadnego systemu klas. Zamiast tego każdy swobodnie decyduje jakie umiejętności są mu najbardziej potrzebne. Istnieje też opcja ulepszania własnego oręża.

Gra rozgrywana jest w całości z poziomu przeglądarki i oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę o wysokim poziomie szczegółowości. Całość powstała w oparciu o silnik Unity. Dzięki nawiązaniu współpracy ze stacją HBO twórcy korzystali nie tylko z informacji zawartych w cyklu książek, ale mogli również oprzeć styl wizualny swojej produkcji na telewizyjnej adaptacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Gry podobne do Game of Thrones: Seven Kingdoms

Wymagania wiekowe Game of Thrones: Seven Kingdoms

odpowiednia dla każdego wieku

Wild Buster - „pogromca” Diablo 3 rozpoczął alfa-testy – Sieciowe Wieści (06/10/2017)
Wild Buster - „pogromca” Diablo 3 rozpoczął alfa-testy – Sieciowe Wieści (06/10/2017)

wiadomość6 października 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o rozpoczęciu alfa-testów gry Wild Buster: Heroes of Titan, mobilnej grze na licencji Gry o Tron, nowej karciance z okresu II wojny światowej, testach SOS: Ultimate Escape oraz zmniejszaniu liczby serwerów w Star Wars: The Old Republic. Zapraszamy!

Wieści ze świata (Limbo, Call of Duty: Black Ops II, Battlefield 3) 3/7/12
Wieści ze świata (Limbo, Call of Duty: Black Ops II, Battlefield 3) 3/7/12

wiadomość3 lipca 2012

Dziś piszemy m.in. o specjalnej, pudełkowej edycji Limbo, bonusie dla nabywców pre-orderów Call of Duty: Black Ops II, promocyjnym weekendzie w trybie multiplayer Battlefield 3, a także nowej grze na licencji Marvela. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wysyp informacji o przeglądarkowym MMORPG Game of Thrones
Wysyp informacji o przeglądarkowym MMORPG Game of Thrones

wiadomość11 marca 2012

Jakiś czas temu zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG oparte na motywach książkowej serii Pieśń Lodu i Ognia i serialu telewizyjnego Gra o Tron. Na GDC 2012 twórcy tego projektu wreszcie ujawnili pierwsze konkretne informacje na jego temat.

Zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG Game of Thrones
Zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG Game of Thrones

wiadomość1 marca 2012

Studio Bigpoint zapowiedziało przeglądarkowe MMORPG oparte na motywach książkowej serii Pieśń Lodu i Ognia i serialu telewizyjnego Gra o Tron. Zamknięte beta testy ruszą jesienią tego roku.