Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka City of Steam: Arkadia (WWW)
OkładkaCity of Steam: Arkadia (WWW)

City of Steam: Arkadia WWW

Utrzymana w klimatach steampunka przeglądarkowa gra MMORPG osadzona w fantastycznym świecie, w którym magia miesza się z zaawansowaną technologią opartą na silnikach parowych. Całość oparto o model darmowy uzupełniony dobrowolnymi mikropłatnościami.

RPG | steampunk | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Steam: Arkadia Premiera WWW

16listopada2012

producent: Mechanist Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do City of Steam: Arkadia

Path of Exile

Drakensang Online

Game of Thrones: Seven Kingdoms

City of Steam to rozgrywane z poziomu przeglądarki steampunkowe MMO korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest to debiutanckie dzieło chińskiego studia Machinist Games.

Akcja gry toczy się na powierzchni dryfującego w kosmosie płaskiego świata mającego postać ciągle obracających się olbrzymich kół zębatych. W samym środku znajduje się największe z kół zwane Nexus, które napędzane jest przez rozmieszone wokoło niego cztery mniejsze koła. Każde z nich reprezentuje jeden z elementów rządzących tym światem - rdzę, węgiel, olej oraz parę. W tym uniwersum na każdym kroku można spotkać magię, ale nawet ona nie pochodzi od jakichkolwiek bóstw i zamiast tego opiera się głównie na technologii. Magiczne przedmioty, takie jak różdżki może zakupić każdy, choć do pełnego wykorzystania ich możliwości potrzebny jest bohater z odpowiednimi umiejętnościami.

Świat gry zamieszkuje obok ludzi wiele ras znanych miłośnikom fantasy takich jak m.in. elfy, hallingi czy orki, ale jednocześnie ich wersje występujące w City of Steam są często znacząco odmienne. Jako przykład można podać krasnoludy, które w tym uniwersum są istotami o ciałach stanowiących połączenie metalu z żywą tkanką. Krasnoludy nie rodzą się, a zamiast tego są produkowane w olbrzymich podziemnych fabrykach. Żywią się węglem i olejem, a ich wewnętrzne mechanizmy najlepiej czyści mocny alkohol, oczywiście podawany doustnie.

City of Steam to klasyczne MMORPG. Zabawę zaczynamy wiec od stworzenia postaci. Wybieramy wpierw płeć, jedną z pięciu dostępnych ras i klasę. Następnie wyruszamy w świat, by zabijać potwory, gromadzić skarby i wypełniać zadania. Z czasem nasz bohater nabiera doświadczenia i uczy się nowych umiejętności. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jednocześnie jednak wszystkie elementy świata gry, w tym każda rasa i klasa, dostępne są za darmo. Za prawdziwe pieniądze możemy natomiast kupić różne bonusy ułatwiające życie, takie jak skrócenie czasu podróży, większe ekwipunki czy wcześniejszy dostęp do konkretnych przedmiotów. Co ciekawe, gracze mogą zarobić wirtualną walutę poprzez swój wkład w rozwijanie fikcyjnego świata, na przykład pisząc do jednej z wielu gazet wydawanych w tym świecie.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe City of Steam: Arkadia: Odpowiednia dla każdego wieku.