Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2014, 19:00

Przegląd MMO (9/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, Neverwinter, Star Wars: The Old Republic

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartości ostatniej aktualizacji Guild Wars 2, zapowiedź kolejnego rozszerzenia Neverwinter oraz wprowadzenie systemu rezydencji do Star Wars: The Old Republic.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. debiut ostatniej cześci pierwszego rozdziału Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, zapowiedź najnowszego dodatku do Neverwinter, a także prawdopodobne wprowadzenie systemu rezydencji do świata Star Wars: The Old Republic. Ponadto wspominamy o takich grach jak Allods Online, City of Steam oraz World of Warcraft: Warlords of Draenor.

Guild Wars 2

W miniony wtorek, tj. 4 marca, zadebiutowało ostatnie uaktualnienie, wieńczące pierwszą część tzw. Żyjącej Opowieści w świecie Guild Wars 2. Aktualizacja zatytułowana The Battle for Lion’s Arch stanowi zakończenie wątku związanego z okrutną Scarlet Briar, której niecne knowania sprowadziły na Tyrię lawinę zła. Tym razem graczom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z główną antagonistką, lecz także z jej najgroźniejszymi sprzymierzeńcami. Gra jest warta świeczki, bowiem wszyscy uczestnicy tej epickiej bitwy mogą liczyć na wspaniałe nagrody. Ostateczne zakończenie walk nastapi nastąpi 18 marca, kiedy to deweloperzy ze studia ArenaNet udostępnią krótki epilog podsumowujący pierwszy rozdział Żyjącej Opowieści. Zainteresowanych szczegółową zawartością The Battle for Lion’s Arch odsyłamy pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Neverwinter

Niedawno zapowiedziano rychłe nadejście trzeciego dodatku do Neverwinter. Rozszerzenie zatytułowane Curse of Icewind Dale zadebiutuje wiosną tego roku, a jego zawartość skupiona będzie przede wszystkim na trybie PvP. W jej skład wejdą m.in. słynna Dolina Lodowego Wichru, miasteczko rybackie Caer-Konig, dwie strefy przygód (Icewind Pass oraz Dwarven Valley), nowy surowiec (Black Ice), specjalne kampanie PvP oraz PvE oraz wiele innych elementów. Zmiany nie ominą również systemu przedmiotów oraz rozwoju postaci. Szczegółowy wykaz zawartości Curse of Icewind Dale dostępny jest pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

Star Wars: The Old Republic

Opublikowany w minionym tygodniu przez twórców Star Wars: The Old Republic zwiastun promuje nadchodzące w świecie gry nowości. Tym razem BioWare postanowiło, choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone, udostępnić graczom możliwość zakupu i umeblowania własnej rezydencji. Niestety, ów enigmatyczny trailer to póki co jedyny dowód w tej sprawie. Nie wiemy jeszcze czy wspomniana opcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, czy jedynie dla posiadaczy aktywnych abonamentów, ani kiedy tak właściwie zostanie ona wprowadzona. Pozostaje nam jedynie czekać na jakieś szczegółowe informacje ze strony wydawcy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

Allods Online

Począwszy od 18 marca polska wersja Allods Online nie będzie już wspierana przez wydawcę gry. Rosyjska firma Mail.ru, która za nieco ponad tydzień przejmie pieczę nad europejską edycją produkcji, zamierza ponadto dokonać fuzji wszystkich serwerów w jeden.

Zbieraliśmy i uważnie czytaliśmy sugestie od naszych graczy w USA, we Włoszech i w Turcji. Jedną z nich była chęć przyłączenia się do Europejskich serwerów: New Frontier i Goblin Republic. Pomyśleliśmy więc, że może warto wykorzystać okazję, by zjednoczyć wszystkich europejskich i amerykańskich graczy na tym samym serwerze? Nie istnieją już żadne przeszkody techniczne, więc tuż po połączeniu społeczności europejskich i amerykańskich z Webzen 18 marca, zorganizujemy przeniesienie naszych graczy z Włoch i Turcji na te same serwery.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Allods Online

City of Steam

7 marca na należącej do Valve platformie dystrybucji cyfrowej zadebiutowało City of Steam. Twórcy tej steampunkowej produkcji przygotowali z tej okazji sporo zmian, których dokładna lista znajduje się pod tym adresem. Na nową falę graczy czeka otwarty specjalnie z tej okazji serwer, zainteresowani nie powinni się więc martwić o wolne miejsca lub potrzebę czekania w wielogodzinnych kolejkach.

  1. City of Steam na platformie dystrybucji cyfrowej Steam

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Jump Event w World of Warcraft to już nie plotka, lecz fakt. Ostatecznie potwierdza to udostępniony niedawno zwiastun najnowszego dodatku do sztandarowej produkcji Blizzard Entertainment, czyli Warlords of Draenor. Jak informuje nas lektor na końcu humorystycznej animacji – każdy kto nabędzie rozszerzenie w trybie przedsprzedaży otrzyma możliwość natychmiastowego podniesienia poziomu doświadczenia wybranej postaci do 90. Usługa ta zawita również we wbudowanym w klient gry sklepiku, zaś jej cena wynosić będzie najprawdopodobniej ok. 60 dolarów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft