Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Allods Online (PC)

Allods Online PC

Darmowa gra MMO, która rozgrywa się w świecie fantasy Sarnaut, znanym fanom serii Rage of Mages. Podczas zabawy tworzymy własną postać i przemierzamy lokacje, aby wykonywać zadania, walczyć z przeciwnikami, rozwijać się i poznawać kolejne wątki fabularne.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Allods Online (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1października2009

19czerwca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Allods Online to darmowa produkcja z gatunku MMORPG rozgrywająca się w fikcyjnym świecie Sarnaut i wpisująca się w uniwersum znane z serii Rage of Mages. Jest to pierwsza duża gra rosyjskiego studia Astrum Nival.

W grze przenosimy się do wspomnianego świata Sarnaut będącego połączeniem motywów fantasy z podróżami podniebnymi. Produkcja skupia się na zaprezentowaniu bogatej fabuły i rozbudowanego uniwersum, w którym dwie frakcje (The League i Empire) prowadzą ze sobą odwieczną wojnę. Oprócz wykonywania zadań możemy rozwijać własną postać, podjąć jeden z dostępnych zawodów, prowadzić potyczki i zdobywać artefakty.

Gracze otrzymują do wyboru 6 różnych ras postaci, 28 klas oraz kilka opcjonalnych zwierząt (sprzymierzeńców). Wśród dostępnych zawodów pojawiają się: wytwarzanie przedmiotów, zaklinanie artefaktów, alchemia, zielarstwo, górnictwo, krawiectwo, kowalstwo i kilka innych. Sednem rozgrywki jest oczywiście walka – twórcy przygotowali wiele instancji PvE (od 6 do 24-osobowych) i system reputacji w przypadku potyczek PvP.

Ciekawym aspektem Allods Online, dostępnym dla bardziej rozwiniętych postaci,jest możliwość zbudowania własnego latającego statku i wybrania się z drużyną w przestworza (Astral), wypełnione nowymi podziemiami i wyzwaniami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przeistoczyć się w gwiezdnego pirata i przejmować podniebne frachtowce innych graczy. Oczywiście w przypadku konfliktów przyda się wsparcie mocnej gildii.

Podsumowując, w grze znajdują się zarówno standardowe elementy gier z gatunku, czyli bogata rozgrywka PvE i wymagające walki PvP oraz możliwość toczenia bitew między latającymi statkami. Świat składa się z ogromnych przestrzeni, podzielonych między innymi na tereny zajęte przez każdą z dwóch frakcji oraz krainy, o które toczy się walka. Od strony wizualnej tytuł prezentuje się pozytywnie, chociaż nie rewelacyjnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 342 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Gry podobne do Allods Online

Wymagania wiekowe Allods Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Allods Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Przegląd MMO (11/03/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
Przegląd MMO (11/03/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

wiadomość11 marca 2015

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowszy dodatek do ArcheAge, kolejne doniesienia i materiały wideo z Black Desert oraz zapowiedź rozszerzenia Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Przegląd MMO (24/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, EverQuest Next Landmark, Star Wars: The Old Republic
Przegląd MMO (24/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, EverQuest Next Landmark, Star Wars: The Old Republic

wiadomość24 marca 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zwieńczenie pierwszego rozdziału Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, startujące niebawem beta-testy EverQuest Next Landmark oraz nadchodzące rozszerzenie Star Wars: The Old Republic.

Przegląd MMO (9/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, Neverwinter, Star Wars: The Old Republic
Przegląd MMO (9/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, Neverwinter, Star Wars: The Old Republic

wiadomość9 marca 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartości ostatniej aktualizacji Guild Wars 2, zapowiedź kolejnego rozszerzenia Neverwinter oraz wprowadzenie systemu rezydencji do Star Wars: The Old Republic.

Przegląd MMO (4/10/2013) – m.in. Aion, Lineage II, Star Wars: The Old Republic
Przegląd MMO (4/10/2013) – m.in. Aion, Lineage II, Star Wars: The Old Republic

wiadomość4 października 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. obchody czwartych urodzin Aiona, premierę polskiej wersji najnowszej kroniki Lineage II oraz ostatnią aktualizację Star Wars: The Old Republic.

Przegląd MMO (13/09/2013) – m.in. Guild Wars 2, The Lord of the Rings Online, World of Warcraft
Przegląd MMO (13/09/2013) – m.in. Guild Wars 2, The Lord of the Rings Online, World of Warcraft

wiadomość13 września 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejną aktualizację Guild Wars 2, nadejście najnowszego dodatku do The Lord of the Rings Online oraz ostatni patch do World of Warcraft wraz z rzekomymi problemami finansowymi produkcji.