Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 22:00

autor: moir

Przegląd MMO (13/09/2013) – m.in. Guild Wars 2, The Lord of the Rings Online, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejną aktualizację Guild Wars 2, nadejście najnowszego dodatku do The Lord of the Rings Online oraz ostatni patch do World of Warcraft wraz z rzekomymi problemami finansowymi produkcji.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nadchodzącą aktualizację Guild Wars 2, listopadową premierę najnowszego dodatku do The Lord of the Rings Online, a także ostatnie wydarzenia ze świata World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Allods Online, RIFT oraz Star Wars: The Old Republic.

Guild Wars 2

17 września deweloperzy ze studia ArenaNet uraczą graczy Guild Wars 2 najnowszą aktualizacją, zatytułowaną Tequatl Rising. Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym bohaterem zostanie dobrze znany smok Tequatl the Sunless, którego mieliśmy już okazję spotkać podczas licznych podróży po świecie Tyrii. Tym razem nieumarła bestia powróci silniejsza i groźniejsza, niż kiedykolwiek przedtem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie, jak to zwykle bywa, livestream z udziałem członków studia, który odbędzie się wyjątkowo dopiero po debiucie nowej zawartości, tj. 20 września o godzinie 21:00.

To jedynie wierzchołek góry lodowej. Przy okazji premiery Tequatl Rising, twórcy przemycą do świata gry wiele długo oczekiwanych elementów. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim narzędzie umożliwiające szybkie wyszukiwanie oraz składanie drużyn. Za jego pomocą dużo łatwiej weźmiemy udział we wszelkich aktywnościach wymagających wspólnego wysiłku kilku osób. Zmiany nie ominą również trybu WvW, w ramach którego powitamy nie tylko nowe umiejętności, lecz także specjalne punkty Ruins of Power, których zdobycie zagwarantuje kontrolującej stronie dodatkowe bonusy.

Ponadto, autorzy postanowili wzmocnić wszystkich bossów, których możemy znaleźć w świecie Tyrii. Walka z nimi ma być znacznie bardziej wymagająca, niż miało to miejsce dotychczas. Warto wspomnieć również o nagrodzie, która czeka na pogromców Tequatla - każdy, kto wyjdzie zwycięsko ze starcia otrzyma unikatowe skrzydła, do złudzenia przypominające te będące na „wyposażeniu” typowego smoka.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

The Lord of the Rings Online

Poznaliśmy oficjalną datę debiutu kolejnego dodatku do The Lord of the Rings Online - rozszerzenie zatytułowane Helm’s Deep trafi na serwery gry 18 listopada. Na zagorzałych fanów Śródziemia czeka możliwość udziału w jednym z największych starć znanych z kart trylogii Władca Pierścieni.

Oprócz wspomnianej bitwy, do świata produkcji zawita także nowa linia fabularna, obracająca się wokół inwazji Isengardu na Rohan. Nie zabraknie również dodatkowych lokacji – obok Helmowego Jaru pojawią się m.in. Zachodni Emnet, Dunharrow i Edoras. Ponadto, gracze będą mogli zdobyć dziesięć kolejnych poziomów doświadczenia, aż do osiągnięcią progu 95 poziomu. Szerzej na temat zawartości Helm’s Deep przeczytacie w przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Lord of the Rings Online

World of Warcraft

W minionym tygodniu firma Blizzard Entertainment opublikowała patch 5.4 do swojej sztandarowej produkcji – World of Warcraft. W jego skład wchodzi przede wszystkim zupełnie nowy raid, Siege of Orgrimmar, który charakteryzuje się rozbudowaną warstwą fabularną. Jest on dostępny w ramach tzw. Connected Realms, co sprawia, że wyzwania mogą wspólnie podjać się gracze z różnych serwerów.

Oprócz tego, w aktualizacji zawitała również całkowicie nowa lokacja – Timeless Isle. Na powierzchni owej wyspy czekają na nas kolejne zadania, potwory (m.in. 5 World Bossów), losowe wydarzenia oraz wiele innych atrakcji. To jeszcze nie koniec nowinek, zmiany dotknęły również systemu aren PvP. Szczegółowo na temat przeczytacie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

Firma Superdata Research ujawniła wyniki swoich badań, z których jednoznacznie wynika, że w ciągu 7 miesięcy (wrzesień 2012 – kwiecień 2013) zyski generowane przez World of Warcraft zmalały z bagatela 204 milionów dolarów do zaledwie 93 milionów. Zaprezentowane przez analityków dane nie zostały oficjalnie potwierdzone przez głównego zainteresowanego (Blizzard Entertainment), lecz w świetle ostatnich doniesień o kolejnych spadkach aktywnych subskrybentów, wydają się być nader prawdopodobne. Po więcej szczegółów odsyłamy pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Allods Online

W świecie Allods Online zawitał niedawno najnowszy dodatek zatytułowany Everlasting Battle. W ramach wprowadzonej przez niego nowej zawartości znajdziemy m.in. lokację przeznaczoną do PvP w trybie Dominium, zmiany w klasach Maga i Przywoływacza oraz kolejne wyspy astralne. Twórcy postanowili także połączyć wszystkie europejskie serwery w jeden, tym samym gracze z Skrakan, Aro, Sarn i Tep będą od tej pory grać wspólnie na New Frontier. Więcej szczegółów na temat najnowszej aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Allods Online

RIFT

Przedstawiciele studia Trion World Network poinformowali, że już niebawem zawita kolejny patch do RIFT, oznaczony numerem 2.4 i zatytułowany Beyond Infinity. W jego skład mają wejść między innymi: nowe rajdy, instancje, ekwipunek, przedmioty customizacyjne oraz narzędzie umożliwiające składanie drużyn z graczy znajdujących się na różnych serwerach. Aktualizacja zadebiutuje w najbliższą środę, tj. 18 września.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RIFT

Star Wars: The Old Republic

Począwszy od wczoraj, aż do 20 października, wszyscy nowi i starzy gracze Star Wars: The Old Republic mają szansę na zdobycie unikatowej zawartości, na czele z nowym mini-petem - Battle Droidem. Jedyne co należy w tym przypadku zrobić, to odnowić, przedłużyć lub zakupić świeżą subskrypcję, a natychmiast staniemy się posiadaczami wspomnianej niespodzianki. Dodatkowo, wszyscy którzy zdecydują się na pokrycie opłaty abonamentowej otrzymają, zupełnie za darmo, ostatni dodatek do gry, czyli Rise of the Hutt Cartel.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic