Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2014, 19:30

Przegląd MMO (24/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, EverQuest Next Landmark, Star Wars: The Old Republic

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zwieńczenie pierwszego rozdziału Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, startujące niebawem beta-testy EverQuest Next Landmark oraz nadchodzące rozszerzenie Star Wars: The Old Republic.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. oficjalne zakończenie pierwszego rozdziału Żyjącej Opowieści w świecie Guild Wars 2, rychły start beta-testów EverQuest Next Landmark, a także nadchodzące rozszerzenie do Star Wars: The Old Republic. Ponadto wspominamy o takich grach jak Allods Online, Archlord II oraz Runes of Magic.

Guild Wars 2

W miniony wtorek (18 marca), zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nastąpiło ostateczne zamknięcie pierwszego sezonu Żyjącej Opowieści w świecie Guild Wars 2. Wydana specjalnie z tej okazji aktualizacja Aftermath podsumowuje i rozlicza bieżące wydarzenia, które wstrząsnęły całą Tyrią. W odróżnieniu od poprzednich uaktualnienień, tym razem twórcy skupili się przede wszystkim na rozbudowaniu warstawy fabularnej – gracze mogą m.in. sprawdzić jak potoczyły się losy poszczególnych bohaterów, z którymi mieli okazję spotkać się na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Członkowie studia ArenaNet postanowili nie spoczywać na laurach i od razu wzięli się do pracy. Obecnie przygotowują kwietniową aktualizację, która ma wprowadzić sporo zmian w dotychczasowej mechanice rozgrywki. Deweloperzy nie odkryli jeszcze wszystkich kart, zamiast tego stopniowo ujawniają swoje plany w regularnych wpisach blogowych, których pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

EverQuest Next Landmark

Już w najbliższą środę, tj. 26 marca, rozpoczną się zamknięte beta-testy EverQuest Next Landmark. Do udziału w nich zostaną oczywiście zaproszeni posiadacze odpowiednich Founder’s Packów oraz grono szczęśliwców korzystających z tradycyjnej formy zapisów, dostępnej na stronie głównej produkcji. Zainteresowanych zachęcamy także do zapoznia się z wykazem nowych usprawnień, które zadebiutowały w świecie Landmarka wraz z niedawną aktualizacją.

Warto pamiętać o zapisaniu wszystkich naszych szablonów, bowiem podczas przejścia z jednej fazy do drugiej znakomita większość danych zostanie po prostu usunięta. Nietknięte pozostaną jedynie wspomniane schematy, zakupione przedmioty oraz imiona postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

Star Wars: The Old Republic

Przedstawiciele studia BioWare oficjalnie potwierdzili, że najnowsze rozszerzenie do Star Wars: The Old Republic wprowadzi możliwość nabywania oraz zarządzania własną rezydencją. Dodatek Galactic Strongholds będzie darmowy, choć dostęp do niego wcześniej uzyskają gracze opłacający dobrowolny abonament, tudzież korzystający z systemu mikropłatności. Ci pierwsi swoje własne lokum zajmą już 24 czerwca, zaś ostatni na podobny luksus pozwolą sobie dopiero w sierpniu. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

Allods Online

W ubiegłym tygodniu zakończyła się wielka fuzja serwerów Allods Online. Oprócz jednego wspólnego świata, gracze dostali w swoje ręce także nowy dodatek zatytułowany Heart of the World, który wprowadza do produkcji klasę Inżyniera.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Allods Online

Archlord II

Firma Webzen Inc. zapowiedziała, że Archlord II trafi na rynek jeszcze w ciągu bieżącego roku. Twórcy obiecują skupić się przede wszystkim na wieloosobowych starciach, w których udział jednocześnie weźmie do 400 osób. Tytuł ma powstać oparciu o silnik Gamebryo (Fallout 3, Fallout: New Vegas, The Elder Scrolls: Oblivion), zaś muzykę do niego skomponuje Cris Velasco (God of War, Mass Effect 3). Po szczegóły, w tym minimalne i zalecane wymagania sprzętowe, odsyłamy do specjalnie przygotowanej wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Archlord II

Runes of Magic

19 marca swoje 5. urodziny obchodziło Runes of Magic. Z tej okazji wydawca gry, niemiecka firma Gameforge, przygotował mnóstwo atrakcji. Pełen plan mających trwać 2 tygodnie obchodów dostępny jest w tym miejscu. Na graczy czeka nie tylko moc prezentów, lecz także sporo interesujących łamigłówek.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Runes of Magic