Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2014, 11:35

autor: Draug

Star Wars: The Old Republic – Galactic Strongholds to tytuł dodatku, w którym otrzymamy własny dom

Studio BioWare oficjalnie potwierdziło, że nowy dodatek do gry Star Wars: The Old Republic wprowadzi możliwość nabycia i urządzenia własnej rezydencji. Galactic Strongholds – bo tak nazywa się rozszerzenie – trafi w ręce ogółu graczy w sierpniu 2014 roku, natomiast osoby opłacające abonament będą mogły cieszyć się nim od czerwca.

Co zaoferują Galaktyczne Twierdze?
  • Możliwość nabywania rezydencji, a następnie dekorowania ich wnętrz przy użyciu elementów zdobywanych dzięki rzemiosłu, wykonywaniu zadań etc.
  • Opcję skonstruowania przez gildię własnego okrętu flagowego, służącego jako miejsce spotkań (ale nie mogącego brać udziału w bitwach)

Na początku bieżącego miesiąca w sieci pojawił się film z gry Star Wars: The Old Republic, który sugerował, że wkrótce MMORPG od studia BioWare zostanie wzbogacone o możliwość nabywania przez graczy rezydencji. Wczoraj deweloper potwierdził te przypuszczenia – zapowiedziano bowiem Galactic Strongholds, kolejne darmowe rozszerzenie, które trafi w ręce wszystkich graczy w sierpniu bieżącego roku. Na jego zawartość będą składały się nie tylko wspomniane twierdze, lecz również opcja wystawiania przez gildie własnych okrętów flagowych. Tak jak w przypadku poprzedniego dodatku (Galactic Starfighter), osoby, które opłacają abonament, położą ręce na rozszerzeniu nieco szybciej, lecz w ramach wczesnego dostępu – a więc nie będą mogły cieszyć się od razu wszystkimi zapowiadanymi atrakcjami. Pełny rozkład jazdy związany z rozszerzeniem Galactic Strongholds znajdziecie poniżej.

Kto jest chętny na własne cztery ściany w Starej Republice? - Star Wars: The Old Republic – Galactic Strongholds to tytuł dodatku, w którym otrzymamy własny dom - wiadomość - 2014-03-20
Kto jest chętny na własne cztery ściany w Starej Republice?
  • 4 kwietnia – osoby, które w tym dniu będą miały status subskrybenta, otrzymają 500 Cartel Coins (specjalną walutę do wykorzystania na Cartel Market).
  • 5 maja – osoby, które będą mogły poszczycić się opłacaniem abonamentu również miesiąc później, dostaną 1000 Cartel Coins.
  • 24 czerwca – subskrybenci będą mogli cieszyć się Galactic Strongholds w ramach wczesnego dostępu. Otrzymają do dyspozycji rezydencję na macierzystej planecie swojej frakcji, a także Nar Shadaa Sky Palace Stronghold jako bonus – wraz z podstawowymi funkcjami, jakie wiążą się z twierdzami (czyli dekorowanie, zapraszanie innych graczy etc.). Co więcej, osoby, u których wykryty zostanie aktywny abonament dnia 11 maja, otrzymają wspomnianą rezydencję z trzema dodatkowymi pomieszczeniami.
  • 29 czerwca – dodatek we wczesnym dostępie zostanie odbokowany również dla preferowanych graczy (czyli osób korzystających z mikropłatności etc.).
  • Sierpień – rozszerzenie trafi w ręce wszystkich graczy, debiutując w pełnej wersji, która zaoferuje również możliwość budowania okrętów flagowych przez gildie oraz dodatkowe wyposażenie dla rezydencji w ramach systemu Legacy.
Twórcy szykują rozbudowane opcje dostosowania wnętrza twierdzy do własnych preferencji. - Star Wars: The Old Republic – Galactic Strongholds to tytuł dodatku, w którym otrzymamy własny dom - wiadomość - 2014-03-20
Twórcy szykują rozbudowane opcje dostosowania wnętrza twierdzy do własnych preferencji.

Z pewnością wrócimy jeszcze do tematu Galactic Strongholds, ponieważ deweloper zapowiedział, że w przyszłości ujawni więcej atrakcji związanych z tym dodatkiem. Ponadto przyjdzie nam nieco poczekać na ogłoszenie dokładnej daty premiery finalnej wersji omawianego rozszerzenia.