Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2014, 09:13

autor: Góral

Diablo III: Reaper of Souls - dziś premiera dodatku do gry Diablo III

Fani gry Diablo III obchodzą dziś wielkie święto, gdyż na rynku debiutuje wyczekiwane rozszerzenie do ostatniego hack-and-slasha studia Blizzard Entertainment - Reaper of Souls. Tytuł, wprowadzający do zabawy nowy akt, postać Krzyżowca i nie tylko, powinien już być dostępny w sklepach na terenie całego kraju.

Dziś ma miejsce oficjalna premiera PC-towej edycji Reaper of Souls – pierwszego rozszerzenia do niesamowicie popularnej gry typu hack-and-slash Diablo III. Wszyscy zainteresowani mogą już udać się po swój egzemplarz najnowszego dzieła deweloperów ze studia Blizzard Entertainment do najbliższego sklepu z grami wideo, albo skusić się na ofertę jednego ze sklepów internetowych. Przypominam jednak, że Reaper of Souls nie jest samodzielnym rozszerzeniem i do działania wymaga podstawowej wersji Diablo III. Co ciekawe, część osób mogła zaopatrzyć się w tę produkcję wczoraj w nocy, kiedy to miała miejsce specjalna impreza, zorganizowana przez rodzimego dystrybutora dodatku – firmę CDP.pl.

Diablo III: Reaper of Souls to pierwsze rozszerzenie do popularnego hack-and-slasha. - Diablo III: Reaper of Souls - dziś premiera dodatku do gry Diablo III - wiadomość - 2014-03-25
Diablo III: Reaper of Souls to pierwsze rozszerzenie do popularnego hack-and-slasha.
Diablo III: Reaper of Souls w skrócie:
  • Pierwsze rozszerzenie do gry Diablo III
  • Wprowadza do zabawy m.in. piąty akt, postać Krzyżowca, zwiększony limit doświadczenia i inne
  • Do działania wymaga podstawowej wersji „trójki”

Reaper of Souls to rozbudowane rozszerzenie, które wprowadza do gry piąty akt, skupiający się na postaci Maltaela – Anioła Śmierci, pragnącego wykraść Czarny Kamień i wykorzystać jego moc do własnych celów. By tego dokonać, nie przebiera w środkach i zabija wszystkich przeciwników stających mu na drodze, dlatego też stanowi zagrożenie dla mieszkańców Sanktuarium.

Tytuł, oprócz piątego aktu, wprowadza do zabawy nowego bohatera – Krzyżowca, posługującego się ciężkim orężem. Poza tym rozszerzenie oferuje kolejne rodzaje przeciwników, zwiększony do 70 poziomu limit doświadczenia, nieco zmieniony system zdobywania łupów i nie tylko.

Diablo III: Reaper of Souls - dziś premiera dodatku do gry Diablo III - ilustracja #3Diablo III to trzecia odsłona kultowej serii gier typu hack-and-slash od studia Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach PC w maju 2012 roku, a we wrześniu 2013 roku na rynek trafiła edycja konsolowa (X360 i PS3). Deweloper obecnie pracuje nad wersją dedykowaną urządzeniom PlayStation 4 i Xbox One, która zawierać będzie „podstawkę” oraz dodatek Reaper of Souls. Niestety nie wiemy, kiedy Diablo III: Ultimate Evil Edition zadebiutuje w sklepach.