Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2014, 09:52

autor: luckie

Galactic Civilizations III trafi na Steam Early Access. Zobacz pierwszy gameplay z kosmicznej strategii 4X

Studio Stardock opublikowało pierwszy gameplay z Galactic Civilizations III. Film nie tylko ukazuje sposób prowadzenia rozgrywki, lecz także zdradza, że kolejna odsłona cyklu strategii kosmicznych pojawi się w formie grywalnej alfy na Steam Early Access w czwartek 27 marca.

We wczesną wesję Galactic Civilizations III będzie się dało zagrać już od najbliższego czwartku - Galactic Civilizations III trafi na Steam Early Access. Zobacz pierwszy gameplay z kosmicznej strategii - wiadomość - 2014-03-25
We wczesną wesję Galactic Civilizations III będzie się dało zagrać już od najbliższego czwartku

Galactic Civilizations III doczekało się pierwszego zwiastuna rozgrywki. Poza ukazaniem właściwego gameplaya z najnowszej odsłony lubianego cyklu kosmicznych strategii studia Stardock, film zdradza, że w tym tygodniu – 27 marca – gra trafi na Steam Early Access. Grywalna alfa będzie dostępna dla nabywców zestawu Founder’s Elite Edition, sprzedawanego na oficjalnej stronie w cenie 99 dolarów (ok. 300 zł). Prócz wczesnego dostępu gwarantuje on dożywotnią subskrybcję na wszelkie przyszłe dodatki, możliwość nazwania jednej gwiazdy oraz ekskluzywne materiały z produkcji gry. Z kolei osoby, które wolą zaczekać na pełny produkt, wspomniany gameplay z pewnością zainteresuje pod kątem merytorycznym. Ukazuje on nieco inny wymiar rozgrywki niż ten, do którego przywykli fani cyklu Galactic Civilizations – bowiem wzorem Sid Meier’s Civilization akcja toczy się na heksagonalnej mapie. Film opatrzono komentarzem dewelopera:

Galactic Civilizations III w skrócie
  1. Producent: Stardock Entertainment
  2. Gatunek: turowa gra strategiczna (4X)
  3. Cechy szczególne: wprowadzenie mapy podzielonej na heksy
  4. Platformy docelowe: PC
  5. Data premiery: nieznana (wczesny dostęp od 27 marca 2014 roku)

Alfa, w którą od czwartku zagrywać się będą najgorliwsi fani serii, nie będzie posiadała wszystkich elementów mających się znaleźć w finalnej produkcji. Jedną z szumnie zapowiadanych nowości miała być możliwość tworzenia od podstaw własnych statków kosmicznych. Opcja ta jednak, podobnie jak dyplomacja czy okno zarządzania koloniami, nie będzie dostępna od razu. Na szczęście twórcy nie wycofują się ze złożonych dotąd obietnic. Wciąż zatem możemy oczekiwać, że w dniu premiery Galactic Civilizations III zaoferuje stare i nowe rasy obcych, system ideologii oraz tryb wieloosobowy, stanowiący uzupełnienie kampanii solowej.

Data premiery pełnej wersji Galactic Civilizations III nie jest znana – najprawdopodobniej ukaże się ona w przyszłym roku. Jak wspominaliśmy ostatnio, twórcy dążą do perfekcji, jeśli chodzi o stopień ukończenia produkcji, zanim trafi ona w obieg jako edycja finalna. A skoro nie gonią ich terminy narzucane przez wydawcę, to raczej nie ma co się spodziewać nadmiernego pośpiechu. Przypominamy, że gra jest dedykowana wyłącznie posiadaczom komputerów osobistych z zainstalowanym systemem 64-bitowym.

  1. Oficjalna strona gry Galactic Civilizations III
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.