Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2014, 10:24

autor: Orbech

EA marzy o zrobieniu gry Star Wars w stylu serii Batman: Arkham

Dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, zdradził w wywiadzie dla Fortune, że firma planuje wzorować się na serii Batman: Arkham przy tworzeniu gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Battlefront będzie pierwszą grą koncernu Electronic Arts stworzoną wspólnie z firmą Disney Interactive. Kolejne tytuły mogą przypominać serię Batman: Arkham, na której EA chce się wzorować. - EA marzy o zrobieniu gry Star Wars w stylu serii Batman: Arkham - wiadomość - 2014-03-25
Star Wars: Battlefront będzie pierwszą grą koncernu Electronic Arts stworzoną wspólnie z firmą Disney Interactive. Kolejne tytuły mogą przypominać serię Batman: Arkham, na której EA chce się wzorować.

Szef koncernu Electronic Arts - Andrew Wilson, zapowiedział w wywiadzie dla magazynu Fortune, że Elektronicy będą wzorować się na serii Batman: Arkham przy tworzeniu gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wilson stwierdził, że EA podziwia Warner Bros. i firma chętnie poszłaby w ślady konkurencji. Szef EA z pewnością miał na myśli nadchodzącą grę Star Wars, która zostanie osadzona w otwartym świecie, a także tworzony przez studio DICE tytuł - Star Wars: Battlefront. Jak wiemy, EA na mocy 10-letniej umowy podpisanej w maju 2013 roku z koncernem Disney jest teraz jedyną firmą w branży, posiadającą prawa do marki Star Wars, a więc jest bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas zostaną zapowiedziane prace nad kolejnymi grami w tym legendarnym uniwersum. Poniżej prezentujemy dokładną wypowiedź szefa Electronic Arts:

To, co Warner Bros. zrobił z Batmanem, to wzięcie głównych korzeni marki, przedstawienie jej wewnątrz Gotham City oraz dostarczenie interaktywnego doświadczenia, które miało bardzo silne połączenie z tym, co możesz zobaczyć w filmach albo przeczytać w komiksach. Przy tym jednak zachowując własną osobowość dzięki bardzo głębokiej i immersyjnej fabule.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że EA chce stworzyć grę w uniwersum Star Wars, ale luźno z nim związaną, tak aby mogła żyć własnym życiem. Trzeba przyznać, że takie połączenie najlepszych elementów cyklu Batman: Arkham z Gwiezdnymi Wojnami może być bardzo ciekawym i dobrym posunięciem. Na koniec Andrew Wilson dodał:

Podobnie myślimy o marce Star Wars. Nie będziemy tworzyć gier, które kopiują historie znane z filmów.

Jeżeli się chwilę nad tym zastanowić, to coś podobnego próbowano już zrobić w Star Wars 1313. Niestety prace nad grą zostały anulowane i nie ujrzy ona światła dziennego, ale inspiracja Elektroników serią Arkham dobrze rokuje dla przyszłych tytułów Star Wars spod szyldu EA.

Na zdjęciu Andrew Wilson – CEO firmy Electronic Arts, który zastąpił na tym stanowisku niezbyt lubianego przez opinię publiczną Johna Riccitiello. - EA marzy o zrobieniu gry Star Wars w stylu serii Batman: Arkham - wiadomość - 2014-03-25
Na zdjęciu Andrew Wilson – CEO firmy Electronic Arts, który zastąpił na tym stanowisku niezbyt lubianego przez opinię publiczną Johna Riccitiello.