Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka Star Wars 1313 (PS3)

Star Wars 1313

Dynamiczna strzelanka TPP osadzona w świecie Gwiednych Wojen. W Star Wars 1313 wcielamy się w łowcę nagród ścigającego kryminalistów w półświatku planety Coruscant. Zabawa polega głównie na braniu udziału w wymianach ognia, ale nie brakuje też sekcji platformówkowych.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | TPS

Okładka Star Wars 1313 (PS3)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars 1313 to przeznaczona dla dorosłych trzecioosobowa gra akcji osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Projekt opracował wewnętrzny zespół LucasArts, a przy produkcji pomagały pozostałe części imperium George’a Lucasa, czyli Lucasfilm, Skywalker Sound, Lucasfilm Animation oraz specjalizujące się w efektach specjalnych Industrial Light & Magic.

Gra jest zrealizowaną z filmowym rozmachem strzelanką TPP akcji wzbogaconą silnymi elementami przygodowymi. Wcielamy się w łowcę nagród uprawiającego swój fach w półświatku planety Coruscant. Nazwa produkcji pochodzi od Poziomu 1313, znajdującego się głęboko pod powierzchnią planety i rządzonego przez kryminalistów. Kierowany przez nas bohater jest zwykłym człowiekiem, pozbawionym supermocy, jakimi władają rycerze Jedi. Dlatego podczas realizacji zleceń musi polegać jedynie na swoich własnych umiejętnościach i rozbudowanym arsenale gadżetów oraz uzbrojenia. Autorzy stworzyli grę pełną efektownych wymian ognia i spektakularnych filmowych sekwencji. Rozgrywkę dodatkowo wzbogaca system osłon i masa sekcji platformówkowych

Star Wars 1313 zostało zaprojektowane z myślą o dojrzałym odbiorcy, co jest rzadkością w przypadku gry osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen. Całość powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 3.0.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 287 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars 1313

18+

Star Wars 1313 na E3 2012 - Gwiezdne Wojny znowu w formie
Star Wars 1313 na E3 2012 - Gwiezdne Wojny znowu w formie

Przed premierą 7 czerwca 2012, 12:16

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to ta przedstawia się całkiem przyzwoicie. Generalnie mamy do czynienia z typową strzelaniną, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Główny bohater (widoczna na materiałach filmowych postać nie jest ostatecznym modelem) może chować się za osłonami i stamtąd prowadzić ogień, a także wspinać po rusztowaniach niczym książę Persji. Ta druga umiejętność przydała się zresztą naszemu śmiałkowi niedługo po rozpoczęciu pokazu, gdyż to właśnie dzięki niej cudem uniknął śmierci na pędzącym w głąb planety wraku statku.

PC
X360
PS3