Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXBOXPS2
Okładka Indiana Jones and the Emperor's Tomb (PC)
OkładkaIndiana Jones and the Emperor's Tomb (PC)

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gracz staje się bohaterskim archeologiem i tym razem musi odnaleźć potężny starożytni artefakt, czarną perłę zwaną Serce Smoka.

Przygodowe | TPP | filmy | przygodowe gry akcji | dwudziestolecie międzywojenne

Indiana Jones and the Emperor's Tomb Premiera

24lut2003

XBOX

26mar2003

PC

26cze2003

PS2

Gry podobne do Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Tomb Raider

Star Wars 1313

Prince of Persia: Piaski Czasu

Indiana Jones and the Emperor’s Tomb jest kolejną odsłoną przygód słynnego poszukiwacza skarbów. W przeciwieństwie do wydawanych w przeszłości gier, tytuł ten nie bazuje na filmowej trylogii „Indiana Jones”. Zamiast tego przygotowano zupełnie oddzielny wątek fabularny. Można więc stwierdzić, iż The Emperor’s Tomb jest nieoficjalną kontynuacją bardzo grywalnej, ale i jednocześnie stosunkowo trudnej gry Indiana Jones and the Infernal Machine. Za produkcję i wydanie tej zręcznościówki odpowiedzialna jest oczywiście firma LucasArts. The Emperor’s Tomb ukazał się na komputery osobiste, PS2 i Xbox’a. Wszystkie trzy wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Opisywana gra powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Akcja przedstawianej zręcznościówki rozgrywa się w 1935 roku, a więc przed wydarzeniami opowiedzianymi w filmie „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”. Tym razem główny bohater wyrusza na poszukiwania wyjątkowo potężnego chińskiego artefaktu – czarnej perły, znanej jako Serce Smoka. Musimy odnaleźć ten obiekt, zanim wpadnie on w ręce Nazistów lub chińskiej triady. Ponadto w celu przedostania się do grobowca, w którym znajduje się wspomniana czarna perła potrzebny jest specjalny klucz. Zadaniem gracza jest więc odnalezienie poszczególnych jego części. Tytułowy bohater w trakcie swojej przygody odwiedza oczywiście mnóstwo ciekawych miejsc. Są to między innymi: Cejlon, Praga, Istanbuł czy Hong Kong. W sumie do pokonania gracze mają 10 rozbudowanych poziomów. Dodatkowym utrudnieniem jest system zapisu stanu gry. Odbywa się to wyłącznie w ustalonych strefach. W sytuacji popełnienia zbyt dużej ilości błędów trzeba się więc cofać do poprzedniego checkpointu.

Główny bohater obserwowany jest z perspektywy trzeciej osoby. Indy zajmuje się przede wszystkim pokonywaniem kolejnych pułapek oraz rozwiązaniem mniej lub bardziej złożonych zagadek. Tytułowy archeolog potrafi wspinać się, wykonywać różnorakie skoki oraz pływać. Często wykorzystuje także dobrze znany miłośnikom jego przygód bicz. Jednym z głównych atutów The Emperor’s Tomb jest sposób realizacji kolejnych pojedynków. W trakcie walk możemy korzystać z tradycyjnych giwer – rewolwerów, czy shotgunów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby do powalenia wrogów używać przedmiotów znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Mogą to być krzesła, niewielkie stoły, czy też butelki. Wprowadza to nieco świeżości do rozgrywki. Wizualnie The Emperor’s Tomb prezentuje się bardzo dobrze. Plansze są duże, a na dodatek wypełniono je różnorakimi przedmiotami. Na uwagę zasługuje też szczegółowa animacja ruchów tytułowego bohatera.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1305 głosów czytelników.

Indiana Jones and the Emperor's Tomb cena w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Indiana Jones and the Emperor's Tomb: 12+

Indiana Jones and the Emperor's Tomb Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 733 MHz
  • 128 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1.75 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX