Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 stycznia 2021, 16:50

Games with Gold na luty 2021 (m.in. Gears 5); podwyżka ceny usługi

Firma Microsoft podała produkcje, które będzie można przygarnąć w ramach usługi Games with Gold w lutym 2021 roku. Na liście znalazły się między innymi Gears 5, Resident Evil oraz Indiana Jones and the Emperor’s Tomb.

Jak to zazwyczaj bywa pod koniec miesiąca, poznaliśmy produkcje, do których subskrybenci Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass Ultimate otrzymają darmowy dostęp w nadchodzących tygodniach w ramach usługi Games with Gold. Na zaprezentowanej dziś przez firmę Microsoft lutowej liście znalazły się całkiem głośne pozycje. Posiadacze Xboksów Series X/S oraz Xboksów One będą mogli sprawdzić bez żadnych dodatkowych opłat Gears 5, czyli jak na razie ostatnią główną odsłonę popularnego cyklu strzelanek TPP, remake pierwszej części cyklu Resident Evil, a także dwuwymiarową platformówkę Dandara: Trials of Fear Edition. Dodatkowo, tradycyjnie, pojawi się klasyka z poprzednich generacji Xboksów, dostępna także na Xboksie 360. Tym razem będą to Indiana Jones and the Emperor's Tomb oraz Lost Planet 2. Informacje o terminach dostępności poszczególnych produkcji znajdziecie poniżej.

Games with Gold w lutym:

  1. Gears 5 – od 1 do 28 lutego (Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  2. Resident Evil – od 1 do 28 lutego (Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  3. Dandara: Trials of Fear Edition – od 16 lutego do 15 marca (Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  4. Indiana Jones and the Emperor's Tomb – od 1 do 15 lutego (Xbox 360 i Xbox One oraz Xbox Series X/S)
  5. Lost Planet 2 – od 16 do 28 lutego (Xbox 360 i Xbox One oraz Xbox Series X/S)

Na koniec warto zaznaczyć, że abonament Xbox Live Gold podrożał w kilku regionach. W Stanach Zjednoczonych miesięczna należność wzrosła o 1 dolara. Jeśli chodzi o długoterminowe opłaty, to wyglądają one teraz następująco (via Windows Central):

  1. 3 miesiące - 30 dolarów, czyli około 111 złotych
  2. 6 miesięcy - 60 dolarów, czyli około 223 złote

Niestety, jak na razie nie mamy nowych oficjalnych polskich cen subskrypcji (obecnie wynoszą one 79 złotych za 3 miesiące i 152,67 złotych za 6 miesięcy). Czekamy na komunikaty ze strony polskiego oddziału Xboksa.

  1. Oficjalna strona usługi Games with Gold