Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Lost Planet 2 (PC)

Lost Planet 2

Kontynuacja świetnej gry akcji opowiadającej o konflikcie toczącym się na pokrytej lodem planecie. Ponownie musimy zmierzyć się z obcą rasą Akrid, wykorzystując między innymi mechy.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty | TPS | strzelanki

Okładka Lost Planet 2 (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

11maj2010

X360 PS3

15paź2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Planet 2 to kontynuacja świetnej gry akcji TPP. Pierwsza odsłona serii, stworzonej przez dobrze znaną firmę Capcom, powstała w 2008 roku (Lost Planet: Extreme Condition). W krótkim czasie pojawiła się również produkcja Lost Planet: Colonies, rozszerzająca pomysły zawarte w pierwowzorze. Studio Capcom opracowało w przeszłości wiele ponadczasowych hitów, takich jak chociażby: Dead Rising, Devil May Cry, Dino Crisis, Mega Man i Resident Evil.

W pierwszym Lost Planet wcielaliśmy się w człowieka uratowanego przed śmiercią przez Śnieżnych Piratów, trudniących się polowaniem na różne ogromne potwory i bestie zamieszkujące planetę pokrytą w większości śniegiem oraz lodem. Rozgrywka polegała na wykonywaniu rozmaitych zadań zlecanych przez dowództwo. Przede wszystkim zajmowaliśmy się eksterminacją wrogów. W grze pojawiły się między innymi ciekawe pojazdy (maszyny kroczące).

Druga odsłona serii kontynuuje wątki pierwowzoru. Gra przybliża nam wydarzenia rozgrywające się 10 lat po finale historii znanej z pierwszej części sagi. Ponownie przenosimy się na powierzchnię skutej lodem planety E.D.N. III. Tytuł nie opowiada o losach jednego bohatera, ale przybliża kilka działających grup Śnieżnych Piratów, przedstawiając całą historię z różnych perspektyw.

W ciągu dekady zmienił się nieco globalny klimat panujący na planecie, więc tym razem przychodzi nam zwiedzić więcej lokacji nie pokrytych grubym śniegiem i lodem. Często więc działamy w zupełnie odmiennych miejscach – przykładowo w tropikalnej dżungli. Naszym przeciwnikiem nadal jest rasa obcych znana jako Akrid.

Do naszej dyspozycji oddano wiele różnych typów broni – od zwykłych karabinów, aż po potężne obrotowe działa i wyrzutnie rakiet. Postacie mogą również wykorzystywać inne rodzaje sprzętu, pozwalającego chociażby dostawać się w trudno dostępne miejsca (linka z hakiem) oraz bronić przed ostrzałem przeciwników (tarcze). Ważnym elementem zabawy są również charakterystyczne dla serii mechy. Sama walka jest niezwykle dynamiczna i szybka.

Graficznie Lost Planet 2 na pewno może robić wrażenie, dzięki świetnie opracowanym lokacjom i modelom poszczególnych postaci oraz licznym, spektakularnym efektom specjalnym. Ponownie kilkukrotnie bierzemy udział w walkach z naprawdę gigantycznymi przedstawicielami obcych. Twórcy przygotowali ciekawy kooperatywny tryb rozgrywki przeznaczony dla aż czterech osób. Oprócz niego w grze zaimplementowano wiele innych form zabawy w sieci. Głównym producentem tego dzieła jest Jun Takeuchi, znany chociażby z Resident Evil 5.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 739 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 837 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Gry podobne do Lost Planet 2

Klasyfikacja PEGI Lost Planet 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Lost Planet 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 13 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Lost Planet 2 - recenzja gry
Lost Planet 2 - recenzja gry

Recenzja 12 maja 2010, 11:51

Dobre pomysły autorów nie oznaczają, niestety, że zabawa jest do końca udana i przyjemna. Warto wspomnieć o kłopotliwym dołączaniu do gry innych uczestników – nie można zrobić tego w trakcie właściwiej rozgrywki, ale dopiero w przerwie pomiędzy epizodami (kiedy inni gracze są w lobby). To może drobnostka dla zgranych drużyn znajomych, ale to nie wszystkie niedogodności. Lost Planet 2 jest japońską produkcją dla hardcorowych graczy, więc miłośnicy bezstresowych pojedynków i miękkiego sterowania dostaną w kość. Postacie poruszają się ociężale, zmienianie i podnoszenie broni trwa wieczność, a hak może być równie pomocny, co samobójczy (wystarczy zaczepić o mały obiekt podczas „lotu”, a bohater puszcza się i spada). W wielu sytuacjach trudno więc odróżnić błąd popełniany przez gracza od topornej konstrukcji rozgrywki, co prowadzi do stanu emocjonalnego, którego nie lubimy, czyli frustracji.

X360
PC
PS3