Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 października 2010, 08:50

autor: Sarge

Słabe wyniki Capcomu - nie pomogła dobra sprzedaż Dead Rising 2

Firma Capcom udostępniła swój raport finansowy za półroczny okres zakończony 30 września. Okazuje się, że mimo bardzo dobrej sprzedaży gry Dead Rising 2, koncern w tym czasie odnotował spadek zysków.

Firma Capcom udostępniła swój raport finansowy za półroczny okres zakończony 30 września. Okazuje się, że mimo bardzo dobrej sprzedaży gry Dead Rising 2, koncern w tym czasie odnotował spadek zysków.

W ostatnich sześciu miesiącach zmniejszyły się one aż o 47%, co przełożyło się na to, że firma zakończyła ten okres z kwotą 48.5 milionów dolarów „na plusie”. Co ciekawe, sama sprzedaż mimo wszystko wzrosła o 4.7% w stosunku do pierwszej połowy roku fiskalnego 2009, wobec czego przychody ukształtowały się na poziomie 500.9 milionów dolarów.

Słabe wyniki Capcomu - nie pomogła dobra sprzedaż Dead Rising 2 - ilustracja #1

Ten ostatni wynik udało się uzyskać głównie właśnie dzięki Dead Rising 2. Według najnowszych danych, do sklepów rozesłano do tej pory ok. dwóch milionów egzemplarzy, a sama gra początkowo znajdowała się na pierwszych miejscach list sprzedaży. Nie bez znaczenia okazał się również duży popyt na grę Super Street Fighter IV, która zadebiutowała na rynku pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Czym zatem został spowodowany tak duży spadek zysków? Jako główne powody wymienia się wyjątkowo słabą sprzedaż Lost Planet 2 oraz opóźnienie premiery Dead Rising 2. Ta ostatnia produkcja miała zaledwie tydzień, by zapracować sobie na dobry wynik zaliczający się jeszcze do rozpatrywanego okresu kończącego. Nie bez znaczenia były też rosnące koszty dewelopingu.

Szefostwo Capcom spodziewa się poprawy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Grudniowa premiera Monster Hunter Portable 3rd w Japonii tradycyjnie już dla tej serii powinna przyciągnąć bardzo dużą ilość graczy do sklepów. Spore nadzieje pokłada się także w Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds, o ile oczywiście twórcy zdążą z premierą na początku 2011 roku.