Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Fracture (PS3)

Fracture

Fracture jest grą akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Niniejsza pozycja została stworzona przez ludzi, którym zawdzięczamy m.in. popularny cykl MechAssault. Pozwolono nam przenieść się na pole walki z drugiej połowy XXII wieku.

Akcji | TPP

Okładka Fracture (PS3)

data premiery gry:

7paź2008

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fracture jest grą akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Niniejsza pozycja została stworzona przez ludzi, którym zawdzięczamy m.in. popularny cykl MechAssault. Pozwolono nam przenieść się na pole walki z drugiej połowy XXII wieku (konkretnie mowa o roku 2161). Developerzy zaprezentowali futurystyczny konflikt pomiędzy dwoma przeciwległymi krańcami Stanów Zjednoczonych, podzielonymi w wyniku straszliwej katastrofy naturalnej – gigantycznej powodzi na obszarze dorzecza Missisipi. Wojnę toczy zachodnia Republika Pacifica (wspierana przez siły azjatyckie i wyspecjalizowana w manipulacjach genetycznych) oraz wschodni Sojusz Atlantycki (związany z Europą i opierający swoje działania na cybernetyce).

Rola głównego bohatera przypadła gotowemu na wszystko żołnierzowi imieniem Mason Briggs, walczącemu po stronie tego drugiego ugrupowania i dysponującemu znakomitym wyszkoleniem w dziedzinie nowoczesnej techniki wojennej, nazwanej w militarnym żargonie Deformowaniem Terenu. Protagonista wykorzystuje więc m.in. specjalne granaty tektoniczne, aby powodować wypiętrzenie się konkretnego kawałka ziemi w celu zniszczenia wrogiego oddziału lub utworzenia przejścia do wcześniej niedostępnego obszaru. Z kolei odpowiednie używanie wyrzutni rakiet owocuje powstawaniem ogromnych kraterów. Wszystko wygląda naturalnie za sprawą płynnej grafiki i solidnego systemu fizycznego. Rzecz jasna na wirtualnym polu bitwy jednocześnie walczy mnóstwo pojedynczych żołdaków, a zatem futurystyczna wojna w grze Fracture ma naprawdę spektakularny wymiar.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 174 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fracture

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fracture

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Fracture - recenzja gry
Fracture - recenzja gry

Recenzja 27 października 2008, 13:21

Tak mocno reklamowana możliwość deformacji terenu we Fracture zawodzi na całej niemalże linii. Wszelkie górki przydają się właściwie tylko po to, aby na chwilę za nimi przykucnąć i poczekać, aż odnowi się nam poprzestrzelana przez przeciwników tarcza energetyczna Jak już wspomniałem wyżej, produkt Day 1: Studios nie należy do najłatwiejszych, więc aby nie zginąć, co chwilę musimy odczekiwać po kilka sekund, żeby niebieski pasek przedstawiający poziom naładowania tarczy zregenerował się. Jest to niezmiernie frustrujące i powoduje, że nie ma mowy o płynnej rozgrywce. Na dodatek, deformować teren możemy tylko tam, gdzie przewidzieli to autorzy. A i to nawet nie w dowolnym stopniu. Każdy fragment gruntu da się zmienić tylko w pewnych ramach. Doprowadza to nieraz do śmiesznych sytuacji, kiedy to w jednym miejscu utworzymy na przykład spory kopiec, a tuż obok, na dokładnie tak samo wyglądającym kawałku ziemi, nie wyrośnie nawet najmniejszy pagórek.

PS3
X360