Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS2X360
Okładka Mercenaries 2: World in Flames (PC)

Mercenaries 2: World in Flames

Mercenaries 2: World in Flames to sequel jednej z największych elektroniczno-rozrywkowych niespodzianek 2005 roku.

Akcji | TPP | na 2 osoby | TPS

Okładka Mercenaries 2: World in Flames (PC)

data premiery gry:

31sie2008

PS3 X360 PS2

3wrz2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercenaries 2: World in Flames to sequel jednej z największych elektroniczno-rozrywkowych niespodzianek 2005 roku. Początkowo utalentowani developerzy z firmy Pandemic Studios postanowili skupić się tylko na jednej konsoli (PlayStation 3), ale po podpisaniu umowy wydawniczej z korporacją Electronic Arts zapowiedziano jeszcze wersję dla Xboxa 360, PlayStation 2 oraz PeCetów.

Tym razem nie trafiamy do Korei Północnej, lecz wykonujemy misje na terytorium Wenezueli. Operujemy zarówno w głębi lądu (np. w dżungli), jak i na przybrzeżnych wodach, odwiedzając chociażby platformę wiertniczą. Przebieg akcji obserwujemy oczywiście z perspektywy trzeciej osoby, aczkolwiek przykładowo w trakcie precyzyjnego celowania włącza się widok FPP. Kampanię w trybie single player podzielono na szereg trudnych zadań, traktujących o różnych akcjach militarnych (m.in. wysadzanie w powietrze określonych budowli i uprowadzenie konkretnej osoby).

Naszymi reprezentantami w wirtualnej rzeczywistości są naturalnie postaci tytułowych najemników (łącznie trójka awanturników), wśród których ponownie obecny jest np. widowiskowo działający Mattias Nilsson rodem ze Szwecji. Każdy bohater może używać bogatego arsenału broni ręcznej (karabiny, granatniki etc.) i narzędzi dodatkowych oraz kierować rozmaitymi wehikułami (czołgi, ciężarówki, transportery opancerzone, śmigłowce, samochody terenowe itp.). Warto zauważyć, iż teraz przejęcie maszyny bojowej od przeciwnika nie sprowadza się de facto do uaktywnienia jednego przycisku, ponieważ autorzy zaimplementowali specjalną zręcznościową mini-grę. Dopiero zwycięstwo w tej ostatniej pozwala na usadowienie się za sterami danego urządzenia militarnego.

Na polu walki, oprócz wspomnianych protagonistów, obecne są przeróżne stronnictwa. Lewicowa partyzantka ukrywa się w leśnych ostępach, rządowe wojska rezydują w pilnie strzeżonych bazach itd. Nie musimy jednak wcale poruszać się wśród tych frakcji samotnie, albowiem developerzy wprowadzili opcję dwuosobowej kooperacji na podzielonym ekranie (drugi użytkownik może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie kampanii single player).

Twórcy zaprojektowali środowisko o bardzo wysokim stopniu interaktywności. Nie ma zatem chociażby problemu ze staranowaniem lichego domu za pomocą rozpędzonego pojazdu pancernego lub podpaleniem uschniętych drzew, od których zajmują się stojące w pobliżu cysterny z benzyną. Realistycznie prezentuje się też model fizyczny (engine Havok 4.5).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 1183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 275 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Gry podobne do Mercenaries 2: World in Flames

Klasyfikacja PEGI Mercenaries 2: World in Flames

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mercenaries 2: World in Flames

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Mercenaries 2: World in Flames - recenzja gry
Mercenaries 2: World in Flames - recenzja gry

Recenzja 15 września 2008, 14:30

Jak wspomniałem na wstępie, Mercenaries 2 w założeniach przypomina GTA. Poruszamy się zatem po sporej wielkości obszarze (aczkolwiek jest on i tak dużo mniejszy niż tereny, do jakich przyzwyczaiło nas Rockstar Games), przyjmujemy zadania od wielu pracodawców, rozbijamy się różnymi wehikułami i eksplorujemy wszystkie zakątki krainy, jaką oddano nam do dyspozycji. Jeśli ktoś ma ochotę przeczesać każdy metr kwadratowy w poszukiwaniu czegoś ciekawego, niewątpliwie będzie się przy World in Flames świetnie bawił. Jeśli jednak interesuje Was głównie wykonywanie misji i rozwijanie fabuły, możecie się troszeczkę zirytować. W grze bowiem nie ma błyskawicznego środka lokomocji. W GTA4 był takowy (taksówki) i sprawdzał się świetnie, dlatego tak mocno brak mi go w drugiej części Mercenaries. Dostajemy wprawdzie na otarcie łez helikopter, lecz nie jest on dostępny od samego początku i może lądować tylko na specjalnie do tego przygotowanych lądowiskach (do których trzeba najpierw dotrzeć innym środkiem lokomocji, a następnie sobie je zająć). Jest to rozwiązanie mało wygodne i wymusza na graczu spędzanie mnóstwa czasu na nudnych podróżach.

PS3
X360
PC
PS2