Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka The Saboteur (PC)

The Saboteur

Gra akcji twórców Mercenaries, osadzona w Paryżu okupowanym przez nazistów podczas II wojny światowej. W Saboteur wcielamy się w Irlandczyka o imieniu Sean, który na własną rękę podejmuje partyzancką walkę z okupantem.

Akcji | TPP | II wojna światowa | wojenne | TPS

Okładka The Saboteur (PC)

data premiery gry:

4gru2009

PS3 X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Saboteur jest grą akcji, przygotowaną przez twórców serii Mercenaries. Akcja została osadzona w burzliwym okresie II Wojny Światowej, a fabuła przedstawia nam losy bohatera imieniem Sean – na pozór zwyczajnego Irlandczyka, który pojawił się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. A konkretnie: w Paryżu podczas nazistowskiej okupacji. Tam doszło do tragicznych wydarzeń: niemieccy żołnierze zamordowali przyjaciół Seana, a on nie ma zamiaru im tego darować. Kierując tym bohaterem musimy prowadzić rozmaite działania zaczepne przeciwko Niemcom, a naszym celem jest zemsta.

Generalnie rozgrywka polega na sabotowaniu funkcjonowania okupanta i budzeniu w ten sposób w innych obywatelach woli walki z najeźdźcą spod znaku swastyki. Trzeba więc m.in. dyskretnie eliminować ważne osobistości, wysadzać w powietrze transporty wojskowe i rozprawiać się z całym mnóstwem zwykłych żołdaków. Przebywając na obszarach, kontrolowanych przez wroga, obserwujemy czarno-biały obraz, niczym w filmowej Liście Schindlera oraz generalny smutek i pustkę. Uwalnianie poszczególnych terenów od żelaznego uścisku hitlerowców skutkuje radykalną zmianą atmosfery na pełną kolorów, wyjściem na ulice radosnych mieszkańców itp.

Irlandzki protagonista to twardziel, aczkolwiek początkowo radzi sobie dobrze jedynie w bójkach, gdzie uderza się pięściami, głową, łokciami etc. Stopniowo Sean nabiera jednak wprawy w posługiwaniu się bronią palną. Bohater potrafi również, dzięki swojej zwinności np. wspinać się po ścianach i biegać po zdradliwych dachach. Oczywiście przemieszczamy się nie tylko piechotą, ale także za pomocą rowerów, samochodów, motocykli, łodzi, a nawet samolotów. Wszystko dlatego, iż wirtualny świat ma ogromny rozmiar i obejmuje zarówno tereny wielkomiejskie (z charakterystycznymi budowlami pokroju Wieży Eiffla), jak i obszary wiejskie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 3175 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 863 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do The Saboteur

Klasyfikacja PEGI The Saboteur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Saboteur

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
The Saboteur - recenzja gry
The Saboteur - recenzja gry

Recenzja 11 grudnia 2009, 15:32

Na początku wspomniałem, że The Saboteur czerpie pełnymi garściami z GTA IV i Assassin’s Creed. Gdy zastrzelimy na ulicy wrogiego żołnierza, od razu wszczynany jest alarm, a im więcej nabroimy, tym więcej nazistów nas goni. Początkowo są to tylko pojedyncze patrole, ale z czasem dołączają motory, ciężarówki z wojskiem, a nawet wozy pancerne. Z obławy możemy uciec na dwa sposoby – wyjeżdżając poza okręg poszukiwań (jeśli zobaczy nas chociaż jeden przeciwnik, to lądujemy z powrotem w centrum okręgu) lub wskakując – kiedy nikt nie patrzy – do jednego ze schronień, które są zaznaczone na mapie. Sporo z nich znajduje się na dachach budynków, po których Devlin porusza nie gorzej niż Altair. Prawda, że to wszystko brzmi znajomo? Nie ukrywam, że początkowo kalka znanych rozwiązań trochę mnie drażniła, ale z czasem uczucie to minęło.

PS3
X360
PC