Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 4 grudnia 2009, 12:24

autor: Filip Grabski

Najlepsze gry jesieni '09

Tegoroczna jesień obrodziła w wiele znakomitych gier. Postanowiliśmy zebrać najlepsze z nich w jednym miejscu. Przy okazji mamy dla Was specjalny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Spis treści

Konkurs

Konkurs polegający na wybraniu swojej ulubionej gry tej jesieni został zakończony. Zwycięzcami są:

I miejsce: garg - zestaw składający się z gier Borderlands (PC), Tropico 3 (PC),
King’s Bounty: Złota Edycja;

II miejsce: szymonmac - roczny abonament MayClub;

III miejsce: fresherty - półroczny abonament MayClub.

Fundatorem nagród jest sklep.gry-online.pl

Najgorętszy każdego roku okres pod względem ilości premier świetnych gier już się rozpoczął, a wraz z nim przedświąteczna gorączka zakupowa. W związku z tym przygotowaliśmy niniejsze zestawienie najważniejszych, naszym zdaniem, gier tegorocznej jesieni. Aby uściślić – zebraliśmy tu tytuły wydane w Polsce między 23 września a 22 grudnia, więc nie dziwcie się, że nie uświadczycie tu np. najnowszej odsłony przygód Batmana czy choćby Need for Speed Shift, które pojawiły się u nas jeszcze latem. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże Wam w mikołajkowo-gwiazdkowych zakupach. Oczywiście nie zapominamy, że zima jest równie gorąca pod względem dobrych gier, więc już teraz przygotujcie się na drugą część tego zestawienia. Zajmiemy się w niej polskimi premierami gier, odbywającymi się między 22 grudnia a 21 marca i opublikujemy ją tuż przed końcem roku.

Akcja

Assassin’s Creed II

platformy: X360, PS3

producent: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft

sugerowana cena detaliczna: 229,90 zł

wersja językowa: z polskimi napisami

PEGI: 18

Wysoko oceniany, niemal idealny sequel bestsellerowego tytułu z 2007 roku. Penetrując pamięć barmana Desmonda, wcielamy się w jego kolejnego przodka – tym razem protagonistą jest Włoch Ezio Auditore z Florencji, którego losami kierujemy w czasach renesansu. Opowieść o zemście, intrygach politycznych i trwającym od stuleci konflikcie między templariuszami a asasynami przykuje Was do telewizorów na długie godziny. Gracze pecetowi muszą poczekać do lutego na swoją dawkę skrytobójczych akcji.

Borderlands

platformy: PC, X360, PS3

producent: Gearbox Software

wydawca PL: Cenega Poland

sugerowana cena detaliczna: 109,99 zł (PC), 219,99 zł (konsole)

wersja językowa: polska i angielska (PC), angielska (konsole)

PEGI: 18

Ten tytuł był przedmiotem jednej z najbardziej radykalnych zmian w stylu graficznym przyjętym przez twórców. Gra Borderlands z prezentowania realistycznego, brudnego świata przeszła na pokazywanie równie brudnej, ale rysowanej, wręcz komiksowej rzeczywistości. I większość jest zgodna – wyszło to temu „pierwszoosobowemu hack & slashowi” na dobre. Przemierzajcie pustkowia jako jeden z czwórki bohaterów, używajcie setek tysięcy rodzajów broni i oczyśćcie świat Pandory z plugawego tałatajstwa.

Call of Duty: Modern Warfare 2

platformy: PC, X360, PS3

producent: Infinity Ward

wydawca PL: Licomp Empik Multimedia

sugerowana cena detaliczna: 139,99 zł (PC), 239,99 zł (konsole)

wersja językowa: z polskimi napisami

PEGI: 18

Pogromca rekordów sprzedaży i tytuł będący ostatnio na ustach praktycznie wszystkich graczy – zarówno ze względu na jego wysoką jakość, wypełnienie akcją i tonami grywalności, jak i kontrowersyjne z punktu widzenia pecetowców decyzje twórców dotyczące multiplayera. Nie zmienia to jednak faktu, że sequel zaskakująco dobrego Modern Warfare to jedna z najważniejszych gier tego roku i przy okazji kawał naprawdę świetnego FPS-a.

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

platformy: X360

producent: Rockstar Games

wydawca PL: Cenega Poland

sugerowana cena detaliczna: 159,99 zł

wersja językowa: angielska

PEGI: 18

Dwa dodatki do GTA IV w jednym pudełku. Macie niepowtarzalną okazję poznać historię Johnny’ego Klebitza z The Lost and Damned (to dla tych, którzy jakimś cudem jeszcze tego nie zrobili) oraz odkryć zupełnie nowy rozdział w The Ballad of Gay Tony. Luis Lopez, główna postać tego ostatniego epizodu, jest asystentem króla nocnego życia w Liberty City – tytułowego Tony’ego. I ta właśnie profesja zapewni mu (i Wam) długie godziny iście wybuchowej rozrywki.

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej

Najlepsze gry zimy
Najlepsze gry zimy

Zima w pełni, ale w świecie gier wielkimi krokami zbliża się naprawdę gorący okres. W ciągu najbliższych trzech miesięcy do sklepów trafi bowiem mnóstwo znakomitych produkcji. Przedstawiamy najciekawsze z nich.