Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3
Okładka Uncharted 2: Among Thieves Remastered (PS4)
OkładkaUncharted 2: Among Thieves Remastered (PS4)

Uncharted 2: Pośród Złodziei Remastered

Uncharted 2: Among Thieves Remastered | Uncharted 2: Pośród Złodziei

Kontynuacja entuzjastycznie przyjętej przygodówki akcji studia Naughty Dog, wydanej w 2007 roku na konsolach firmy Sony.

Akcji | TPP | TPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Uncharted 2: Pośród Złodziei Remastered Premiera

13paź2009

PS3

16lis2016

PS4

Gry podobne do Uncharted 2: Pośród Złodziei Remastered

Rise of the Tomb Raider: 20. rocznica serii

Uncharted 4: Kres złodzieja

The Order: 1886

Uncharted 2: Among Thieves to wydana na PlayStation 3 druga odsłona świetnie ocenianej produkcji z 2007 roku, opowiadającej o przygodach Nathana Drake’a, podróżnika i poszukiwacza skarbów. Za obie gry odpowiada firma Naughty Dog, która stworzyła kilka dobrze znanych marek i ciekawych postaci (Crash Bandicoot, Jak & Daxter).

Fabuła

Nathan Drake jak zwykle wplątuje się w poważne tarapaty, tym razem z inicjatywy swoich znajomych po fachu, Harry’ego Flynna i Chloe Frazer. Grupa śmiałków, podążając za wskazówkami zostawionymi przez Marco Polo, trafia na ślad Klejnotu Cintamani – legendarnego buddyjskiego artefaktu, który może zmienić losy całego świata. Tajemniczy kamień jest również celem bezwzględnego Zorana Lazarevića. Wspólnie z grupą starych (powracają Sullivan i Elena) i nowych (Tenzin) bohaterów Drake wyrusza śladem skarbu, wiodącym przez wiele egzotycznych miejsc, jak np. dżungla na Borneo czy nepalska wioska.

Mechanika

Rozgrywka w Uncharted 2: Pośród Złodziei podąża szlakiem wytyczonym przez poprzedniczkę, chociaż autorzy ulepszyli i wzbogacili praktycznie wszystkie jej aspekty i uczynili ją jeszcze bardziej dynamiczną. Gra zasadniczo dzieli się na przeplatające się etapy scen walki oraz wspinaczki, urozmaicone okazjonalnym rozwiązywaniem łamigłówek środowiskowych. W tej odsłonie strzelaniny nierzadko łączą się z elementami zręcznościowymi, np. w emocjonującej sekwencji, gdzie Drake musi pod ostrzałem wroga utorować sobie drogę na czoło pędzącego pociągu.

Widowiskowość walk podrasowano natomiast nowymi możliwościami. Nathan potrafi teraz osłaniać się tarczą oraz rzucać wybuchowe butle z gazem. Rozbudowano mechanikę pozbywania się wrogów po cichu – można ich teraz np. zrzucać z krawędzi platformy, na której wisimy. Pojawia się też szereg nowych broni – lepsza strzelba, karabiny, wyrzutnie granatów, a nawet przenośne działo Gatlinga. Z kolei przeciwnicy dzielą się teraz na lekko, średnio lub ciężko opancerzonych. Tych ostatnich nie jesteśmy w stanie powalić ciosem z bliska.

W wielu momentach zabawy protagoniście towarzyszą również inne postacie (czasem podróżujemy nawet z trójką z nich), które pomagają w walce. Zmian doczekał się również system łamigłówek. Powraca charakterystyczny dziennik, jednak w tej części musimy sami szukać w nim potrzebnych informacji i wskazówek. Przy pokonywaniu zagadek środowiskowych często współpracujemy ze sprzymierzeńcami, wspólnie uruchamiając rozmaite mechanizmy.

Tryby gry

Zupełną nowością w Uncharted 2: Among Thieves jest tryb sieciowy. Autorzy przygotowali rozgrywkę kooperacyjną, w której może spotkać się maksymalnie trzech graczy. Wspólnie przechodzą oni różne scenariusze, nawiązujące do fabuły samej gry. Oprócz tego możemy zmierzyć się z innymi graczami w kilku trybach współzawodnictwa. Poza standardowym Deathmatchem pojawia się chociażby Plunder, w którym musimy wykraść skarb i odnieść do własnej bazy.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Uncharted 2 została dopracowana w każdym aspekcie. O ile dźwięk i soundtrack już w poprzedniczce robiły wrażenie, studio Naughty Dog wykorzystało praktycznie całą moc PlayStation 3, dzięki czemu oglądamy niezwykle szczegółowe lokacje, płynne animacje i ładne modele postaci. Całość została przedstawiona w filmowej konwencji rodem z kina nowej przygody (zwłaszcza trylogii o Indianie Jonesie), pełnej zapierających dech w piersiach lokacji i dynamicznych scen akcji. Tradycyjnie na uwagę zasługują świetnie wyreżyserowane cut-scenki i praca aktorów głosowych – w główne role wcielili się Nolan North (Drake), Claudia Black (Chloe) i Emily Rose (Elena).

Ostatnia modyfikacja 7 lutego 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 10437 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Uncharted 2: Pośród Złodziei Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PS4