Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2017, 10:39

autor: Adrian Werner

Sprzedaż serii Uncharted przekroczyła 41 mln egzemplarzy

Firma Sony i studio Naughty Dog ogłosiły, że sprzedaż serii Uncharted przekroczyła 41 milionów egzemplarzy. Co ciekawe, w 2015 roku liczba ta wynosiła „jedynie” 21 mln.

Uncharted 4: A Thief's End - Sprzedaż serii Uncharted przekroczyła 41 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-12-11
Uncharted 4: A Thief's End

Zespół Naughty Dog ma powody do dumy. Będąca właścicielem studia firma Sony pochwaliła się, że że seria Uncharted sprzedała się w ponad 41,7 mln egzemplarzy. Wieści te zostały przekazane podczas panelu zorganizowanego z okazji dziesiątych urodzin cyklu.

Warto zauważyć, że tempo sprzedaży mocno wzrosło w ostatnich latach. Gdy 4 czerwca 2015 roku zapowiadano Uncharted: The Nathan Drake Collection, autorzy zdradzili, że pierwsze trzy odsłony cyklu rozeszły się w ponad 21 mln egzemplarzy. Jak widać, marka niemalże podwoiła tę liczbę w trochę ponad dwa lata.

W skład tych 41,7 milionów wchodzą zarówno gry nabyte samodzielnie, jak i te sprzedane w zestawach z konsolami. Każda taka paczka cieszyła się sporą popularnością, co nie dziwi, gdyż seria uznawana jest za jeden z najlepszych cykli ze stajni Sony.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydane w 2007 roku na PlayStation 3 Uncharted: Drake's Fortune. Konsola ta otrzymała jeszcze dwie inne odsłony cyklu - Uncharted 2: Among Thieves z 2009 roku i wypuszczone dwa lata później Uncharted 3: Drake's Deception. Potem seria przeniosła się na PlayStation 4, za sprawą zeszłorocznego Uncharted 4: A Thief's End.

Czwarta część cyklu stanowiła zwieńczenie przygód Nathana Drake’a. Wysłanie bohatera na emeryturę nie oznaczało jednak końca marki. W tym roku otrzymaliśmy bowiem wyśmienite Uncharted: The Lost Legacy, w którym główne role odegrały znane z poprzednich odsłon Chloe Frazer i Nadine Ross.

Cykl doczekał się również kilku produkcji pobocznych. Najbardziej tradycyjną z nich było Uncharted: Golden Abyss, które odtworzyło na PlayStation Vita mechanizmy z odsłon na domowe konsole. Na tę platformę trafiła również karcianka Uncharted: Fight for Fortune, a posiadacze urządzeń mobilnych dostali grę logiczną Uncharted: Fortune Hunter.

  1. Oficjalna strona cyklu
  2. Uncharted: Drake's Fortune - recenzja gry
  3. Uncharted 2: Among Thieves - recenzja gry
  4. Trzeci raz z Nathanem - recenzja gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a
  5. Nathan Drake w skali mikro - recenzja gry Uncharted: Złota Otchłań
  6. Recenzja gry Uncharted 4: Kres złodzieja - najlepszy tytuł ekskluzywny na PS4
  7. Recenzja gry Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – mocny kandydat na grę roku