Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Uncharted: The Lost Legacy (PS4)

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo PS4

Uncharted: The Lost Legacy

Pierwsze fabularne rozszerzenie do czwartej części serii Uncharted – stworzony przez studio Naughty Dog dodatek nie wymaga do działania podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Akcji | TPP | skradanki | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Uncharted: The Lost Legacy (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

22sierpnia2017

23sierpnia2017

pudełko PL

23sierpnia2017

PSN

Uncharted: The Lost Legacy to wydany na platformę PS4 dodatek do gry akcji Uncharted 4: A Thief’s End z 2016 roku. Obie produkcje opracowało studio Naughty Dog. Jest to rozszerzenie samodzielne, więc do działania nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Fabuła

Akcja gry toczy się po głównej przygodzie z Uncharted 4: A Thief’s End. Po raz pierwszy w historii serii głównym bohaterem nie jest Nathan Drake. W tej roli zastąpiła go znana z poprzednich odsłon Chloe Frazer, której towarzyszy Nadine Ross, pojawiająca się w czwartej części cyklu. Fabuła osadzona jest na terenie Indii i obraca się wokół poszukiwań starożytnego artefaktu zwanego Kieł Ganeśi.

Mechanika

Produkcja zbudowana została na fundamentach Uncharted 4: A Thief’s End. Otrzymujemy więc grę akcji z lekkimi elementami przygodówki, w której wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohaterki. Podczas zabawy gracz musi eksplorować lokacje, prowadzić wymiany ognia z wrogami oraz rozwiązywać okazjonalne zagadki.

Kampania składa się zarówno z liniowych sekcji, jak i bardziej otwartych poziomów, oferujących większą swobodę akcji. W porównaniu z Uncharted 4: A Thief’s End większy nacisk położono na rozgrywkę skradankową.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej czy mechaniki rozgrywki The Lost Legacy niczym niemal się nie różni od czwartej części serii. Co jednak ciekawe, do gry dołączony jest multiplayerowy komponent z Uncharted 4, wspólny dla obu produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 983 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 144,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – mocny kandydat na grę roku
Recenzja gry Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – mocny kandydat na grę roku

Recenzja 17 sierpnia 2017, 09:01

Największa jednak zmiana i – kto wie – może zapowiedź małej rewolucji, to ogromny rozdział z otwartym światem. Trafiamy bowiem na rozległy obszar, który przemierzamy w tę i we w tę terenowym jeepem. Naszym zadaniem jest zbadanie trzech oznaczonych na mapie ruin – w jakiej kolejności to zrobimy, zależy tylko od nas. Co więcej, w trakcie godziny czy dwóch (!), jakie spędzamy na tym obszarze, możemy także zaliczyć pierwszą misję poboczną w serii – znalezienie 11 antycznych monet nagrodzone zostaje kilkoma cennymi fantami i bransoletką z Rubinem Królowej. Ten ostatni ma ciekawą właściwość – gdy jesteśmy blisko skarbu, wydaje dźwięk (tak naprawdę to wydobywa się on z pada, ale nie psujmy immersji). Przydatne cacko.