Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4)

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a PS4

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Przygotowany z myślą o PlayStation 4 zestaw trzech części bestsellerowej serii przygodowych gier akcji, które pojawiły się pierwotnie w latach 2007-2011. Odświeżone wersje gier opracowała ekipa Bluepoint Games we współpracy z twórcami cyklu ze studia Naughty Dog.

Akcji | TPP | pakiet | TPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4)

data premiery gry w wersji PS4:

7października2015

7października2015

pudełko PL

Uncharted: The Nathan Drake Collection to wydany na konsolę PlayStation 4 zestaw odświeżonych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu Uncharted. Oryginalne gry opracowało studio Naughty Dog, a ulepszone konwersje wykonał zespół Bluepoint Games. W skład kolekcji wchodzą trzy przygodowe gry akcji – Uncharted: Drake's Fortune z 2007 roku, wydane dwa lata później Uncharted 2: Among Thieves oraz debiutujące w 2011 r. Uncharted 3: Drake's Deception. Cała trójka pierwotnie ukazała się PlayStation 3.

Fabuła

Bohaterem wszystkich części jest Nathan Drake, czyli poszukiwacz przygód i łowca skarbów. W pierwszej części udaje się on na wyprawę w celu odnalezienia skarbów swojego przodka, czyli sir Francisa Drake'a. Łącząc siły ze starym przyjacielem Sullym i reporterką Eleną, Nate podąża za zawartymi w pamiętniku legendarnego podróżnika wskazówkami dotyczącymi lokacji tajemniczej wyspy, gdzie miało zostać ukryte nieprzebrane bogactwo.

Z kolei w drugiej części, czyli Uncharted 2: Pośród Złodziei, Nathan wraz z kolegami po fachu, Flynnem i Chloe, natrafia na ślad potężnego artefaktu zwanego Klejnotem Cintamani, mogącego obdarzyć swojego właściciela mocą zdolną odmienić bieg historii. Oczywiście, chrapkę na ten skarb ma także grupa bezwzględny łotr. By go ubiec w drodze do skarbu, gracze odwiedzają wiele egzotycznych miejsc, w tym Borneo i Tybet.

Trylogię wieńczy gra Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, której fabuła obraca się wokół prób odnalezienia zaginionego miasta Ubar, znanego też jako Atlantyda Pustyni. Mamy też okazję prześledzić rozgrywające się w przeszłości etapy dotyczące dzieciństwa Drake’a.

Mechanika

Wszystkie trzy odsłony serii to klasyczne i niezwykle widowiskowe przygodowe gry akcji. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a rozgrywka składa się z przeplatających się sekwencji strzelankowych i zręcznościowych. Podczas potyczek z przeciwnikami możemy korzystać z szerokiego wyboru broni palnej, systemu osłon oraz rozbudowanych mechanizmów walki wręcz. Z kolei w ramach eksploracji zajmujemy się wspinaczką, przeszukujemy poziomy i rozwiązujemy nieskomplikowane zagadki środowiskowe.

Tryby gry

Kolekcja oferuje jedynie kampanie dla pojedynczego gracza; jest pozbawiona obecnych w oryginalnych wersjach trybów multiplayer.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwotnymi edycjami na PlayStation 3, Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a na PS4 może pochwalić się znacznie ładniejszą oprawą graficzną. Poprawki objęły m.in. przystosowanie obrazu do rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę oraz liczne ulepszenia tekstur, modeli i systemu oświetlenia. Ponadto pojawiły się nowe Trofea oraz tryb fotografii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 1437 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a

Klasyfikacja PEGI Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a - remaster na medal
Recenzja gry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a - remaster na medal

Recenzja 5 października 2015, 11:16

Warto również nadmienić, że po raz pierwszy do rąk graczy trafiła także Fortuna Drake’a w pełnej polskiej wersji językowej, gdzie głosu Nathanowi użyczył Jarosław Boberek. Niestety, dostarczona do redakcji wersja nie zawierała polskiego dubbingu do żadnego z trzech tytułów kolekcji, oferując jedynie napisy w rodzimym języku. Wobec powyższego nie miałem szansy sprawdzenia czy wysoki poziom lokalizacji serii i tym razem został utrzymany. Niemniej edycja, która trafi na nasze półki sklepowe ma być już tej wady pozbawiona i wszystkie postacie przemówią w niej po polsku.