Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 14 kwietnia 2020, 19:10

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a i Journey za darmo w prezencie od Sony

W związku z globalną pandemią Sony ogłosiło inicjatywę Play at Home. W jej ramach wszyscy posiadacze PlayStation 4 będą mogli pobrać za darmo gry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a oraz Journey. Spółka stworzyła także fundusz, który ma wesprzeć finansowo niezależnych deweloperów pracujących nad tytułami na konsole PlayStation.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drakea i Journey za darmo w prezencie od Sony - ilustracja #1W obliczu szalejącej na świecie pandemii Sony Interactive Entertainment ogłosiło nową inicjatywę o nazwie Play at Home. Na szczęście nie chodzi jednak o dalsze spowolnienie prędkości pobierania plików z PlayStation Store. Akcja w zamierzeniach ma pomóc bowiem nieco graczom i deweloperom w trudnych chwilach. W jej ramach wszyscy zainteresowani posiadacze PlayStation 4 będą mogli pobrać bez żadnych dodatkowych opłat wielokrotnie nagradzane Journey oraz kolekcję Uncharted, zawierającą pierwsze trzy części tej popularnej serii gier akcji, w odświeżonej i zremasterowanej formie.

Promocja trwać będzie kilkanaście dni, od czwartku 16 kwietnia do 6 maja (do godziny 1.00 w nocy polskiego czasu). Po jej zakończeniu dodane do naszej biblioteki tytuły pozostaną w niej na stałe. Co ciekawe, ze względu na obostrzenia prawne, posiadacze PlayStation 4 w Chinach oraz Niemczech zamiast kolekcji Uncharted otrzymają platformówkę Knack 2.

Drugą częścią inicjatywy Play at Home jest specjalny fundusz przeznaczony dla niezależnych studiów deweloperskich pracujących nad grami na konsole PlayStation. W jego budżecie znalazło się dziesięć milionów dolarów, które trafią do najbardziej potrzebujących twórców. Szczegóły dotyczące zasad i warunków partycypacji w programie mają zostać przedstawione wkrótce.

  1. Oficjalna strona PlayStation