Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Knack 2 (PS4)
OkładkaKnack 2 (PS4)

Knack 2 PS4

Knack II

Druga odsłona cyklu trójwymiarowych platformówek, nad którymi pieczę sprawuje japoński oddział Sony Interactive Entertainment.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | platformówki 3D | elementy logiczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Knack 2 Premiera PS4

5września2017

pudełko PL

6września2017

PSN

6września2017

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Knack 2

Ratchet & Clank

Sly Raccoon

Knack

Knack 2 jest bezpośrednią kontynuacją trójwymiarowej platformówki o tym samym tytule, która towarzyszyła premierze konsoli PS4. Pierwsza odsłona cyklu nie zdobyła uznania graczy i recenzentów – deweloperzy z japońskiego oddziału firmy Sony Interactive Entertainment wzięli sobie do serca ich uwagi i wprowadzili szereg zmian oraz usprawnień, których celem było przede wszystkim uczynienie rozgrywki ciekawszą i bardziej różnorodną.

Fabuła

Akcja Knack 2 rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Zadaniem, jakie spoczęło na barkach tytułowego bohatera i jego towarzyszy, jest stawienie czoła nowemu zagrożeniu. Niebezpieczeństwo dla Ziemi i jej mieszkańców stanowią gobliny, które wieku temu bezskutecznie próbowały podporządkować sobie ludzkość. Adwersarze powrócili i za wszelką cenę starają się zrealizować swoje zamiary.

Kolejne wątki opowieści poznajemy przechodząc piętnaście zróżnicowanych poziomów. Jako ciekawostkę należy dodać, że zaprezentowana historia została opracowana przez Marianne Krawczyk, której gracze zawdzięczają między innymi scenariusze do gier z serii God of War.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszej pozycji, rozgrywka w wydanym na platformie PS4 Knack 2 nie odbiega zbytnio od gatunkowego schematu. Akcję po raz kolejny obserwujemy więc z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a kontrolowany przez nas bohater potrafi absorbować rozmaite elementy otoczenia i tym samym zwiększać swoje rozmiary, w efekcie przeobrażając się w potężnego golema.

W trakcie zabawy eksplorujemy zróżnicowane lokacje (na odwiedzenie czekają między innymi gęste lasy, kompleksy przemysłowe czy współczesne miasto), skaczemy po platformach i unikamy pułapek oraz innych niebezpieczeństw, rozwiązujemy rozmaite zagadki środowiskowe i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. O ile same łamigłówki opierają się na zasadach przywodzących na myśl te z pierwszego Knacka (bohater musi na przykład kurczyć się, by przechodzić przez wąskie korytarze i dostawać się w trudno dostępne miejsca), o tyle ostatni z wyżej wymienionych aspektów rozgrywki poddano gruntownej przebudowie.

Knack może teraz wyprowadzać ponad dwadzieścia rodzajów ataków, na których liście pojawiają się zarówno kopniaki i ciosy pięścią, jak i mocarne uderzenia całym ciałem oraz ataki dystansowe; ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby heros stworzył sobie tarczę i parował ciosy wykonywane przez wrogów, a także ogłuszał ich w trakcie walki czy rzucał w nich z bezpiecznej odległości bumerangami tworzonymi z własnych części. Dodatkowym urozmaiceniem są pojazdy, za których sterami zasiadamy od czasu do czasu, zyskując tym samym przewagę na polu bitwy. W grze znalazło się również miejsce na proste elementy RPG – w toku zmagań możemy wzmacniać poszczególne zdolności protagonisty.

Tryby gry

W Knack 2 można grać w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza. W trakcie zabawy w dowolnym momencie może do nas dołączyć jeszcze jedna osoba, która kontroluje swego rodzaju „klona” głównego bohatera. Warto odnotować, że na potrzeby trybu współpracy autorzy przygotowali szereg specjalnych kombinacji ruchów – istnieje również możliwość podkradania sojusznikowi jego części.

Kwestie techniczne

Pomimo że pod względem jakości oprawy graficznej Knack 2 nie może się równać z tuzami gatunku, sfera wizualna tego tytułu prezentuje się przyjemnie dla oka. Podobać się może zwłaszcza bogato animowany główny bohater, który po osiągnięciu swego maksymalnego rozmiaru jest zbudowany z setek mniejszych elementów.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 482 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Knack 2 cena w dniu premiery: 169,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Knack 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.