Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Powstanie Knack II?

Pojawiły się doniesienia sugerujące, że firma Sony pracuje nad grą Knack II, czyli kontynuacją trójwymiarowej platformówki z 2013 roku.

Screen z pierwszej części Knack. - Powstanie Knack II? - wiadomość - 2016-02-14
Screen z pierwszej części Knack.

Mamy dobre wieści dla fanów trójwymiarowej platformówki Knack. W sieci pojawiły się doniesienia, według których w produkcji znajduje się kontynuacja gry. Ich źródłem jest profil w serwisie LinkedIn należący do specjalizujące się w animacjach 3D artystki Mindy Liang. W sekcji poświęconej doświadczeniom zawodowym wymienia ona bowiem Knack II, do którego miała opracować m.in. animacje postaci wykorzystywane w rozgrywce oraz scenkach przerywnikowych. Wzmianka o tym tytule została szybko usunięta, ale mleko już się rozlało i wieść poszła w świat.

Oczywiście, do czasu oficjalnej zapowiedzi gry, do wszystkich tych informacji należy podchodzić ze sporym dystansem. Mogą one okazać się błędem, lub też projekt może zostać skasowany przed ujawnieniem. Warto jednak mieć na uwadze, że CV deweloperów od dawna są doskonałym źródłem doniesień o nowych produkcjach i najczęściej zawarte w nich informacje okazują się mieć pokrycie w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że pierwsza część Knack ukazała się w 2013 roku, wyłącznie na PlayStation 4 i była jednym z tytułów startowych tej konsoli. Projekt opracowało wewnętrzne studio deweloperskie firmy Sony i pomyślany on został jako pokaz mocy nowej platformy. W tej roli sprawdził się co najwyżej przyzwoicie, gdyż oprawa graficzna raczej nie wzbudziła powszechnych zachwytów. Jeszcze mniej entuzjastycznie przyjęto mechanizmy rozgrywki, co dobrze obrazuje średnia ocen na poziomie 54% według serwisu Metacritic. Krytykowano nudne i powtarzalne poziomy, małą różnorodność wyzwań, zbyt prosty system walki oraz słabe wykorzystanie możliwości powiększania rozmiarów bohatera.

Sony nie kryło, że słabe przyjęcie gry było dla firmy sporym rozczarowaniem. Korporacja stwierdziła jednak, że jednym z głównych celów, jaki miało wypuszczenie Knack w dniu premiery PlayStation 4, było poinformowanie klientów, że konsola nie jest przeznaczona wyłącznie dla hardcorowych graczy i będzie oferowała także produkcje dla użytkowników mniej oddanych temu hobby. To chyba jedyne zadanie, jakie grze udało się spełnić.

Biorąc pod uwagę słabe przyjęcie pierwowzoru, doniesienia o Knack II mogą zaskakiwać. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli projekt autentycznie znajduje się w produkcji, to tym razem autorzy zaoferują nam coś znacznie lepszego niż przy pierwszym podejściu.

  1. Knack – oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej