Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2016, 12:35

autor: Góral

Quantum Break nie ukaże się na Steamie

Mamy kolejne wieści dotyczące ciekawie zapowiadającej się gry akcji Quantum Break. Tym razem okazało się, że PC-towa wersja tytułu nie ukaże się na Steamie i będzie dostępna tylko w Windows Store.

Przed kilkoma dniami Microsoft wraz ze studiem Remedy Entertainment zapowiedzieli PC-tową wersję Quantum Break – gry akcji, w której główny bohater potrafi manipulować czasem. Wczoraj deweloper zaktualizował podane wcześniej wymagania sprzętowe tytułu, a dziś dowiedzieliśmy się, że projekt nie ukaże się na Steamie i będzie ekskluzywem dla Windows Store. Jak widać Microsoft stawia w przypadku nadchodzącego hitu twarde warunki – gra ma stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe, współpracować będzie tylko z Windowsem 10 i nie będzie dostępna na najpopularniejszej platformie cyfrowej dystrybucji. W serwisie DSOGaming poruszono także kwestię funkcjonalności takiego wydania, gdyż Rise of the Tomb Raider z Windows Store cierpi na kilka niedoróbek i nie pozwala np. korzystać z programów typu FRAPS i MSI Afterburner oraz nie obsługuje technologii SLI / Crossfire.

Quantum Break nie ukaże się na Steamie - ilustracja #1
Quantum Break w skrócie:
  • Trzeciosoobowa gra akcji / strzelanka od studia Remedy Entertainment
  • Produkcja ukaże się 5 kwietnia na konsoli Xbox One i PC-tach (tylko Windows 10)
  • Tytuł nie będzie dostępny na Steamie

Ciężko stwierdzić czy i w tym przypadku będzie podobnie, w końcu to gra od innego dewelopera. O wszystkim przekonamy się 5 kwietnia, kiedy to Quantum Break zadebiutuje na Xboksie One i komputerach osobistych. Przypominamy także, że składając zamówienie przedpremierowe na konsolowe wydanie, PC-tową wersje otrzymuje się za darmo.

Nowa produkcja studia Remedy Entertainment opowiadać będzie o przygodach naukowca Jacka Joyce’a, który wraz z Paulem Serenem prowadził badania nad możliwością podróżowania w czasie. W wyniku nieudanego eksperymentu świat stanął na skraju zagłady, a badacze zostali obdarzeni mocami umożliwiającymi im manipulowanie czasem. Drugi z wymienionych nie zamierza jednak wykorzystać swych zdolności dla dobra ludzkości i naprawienia popełnionego błędu, a wręcz przeciwnie. Dlatego też gracze, kierując Jackiem, będą starali się przewrócić dawny ład i powstrzymać byłego kolegę.