Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2019, 11:50

Twórcy Alan Wake i Control pracują nad nową grą

Dyrektor kreatywny studia Remedy Entertainment poinformował, że pisze już scenariusz do następnej gry zespołu.

Control ukazało się pod koniec sierpnia tego roku. - Twórcy Alan Wake i Control pracują nad nową grą - wiadomość - 2019-11-22
Control ukazało się pod koniec sierpnia tego roku.

Nie zdążyły jeszcze w pełni opaść emocje związane z Control, a studio Remedy Entertainment już rozpoczęło przygotowania do kolejnego projektu. Dyrektor kreatywny zespołu, czyli Sam Lake, zdradził fanom, że pisze właśnie scenariusz nowej produkcji.

Niestety, twórca nie podzielił się żadnymi konkretami. Na zapowiedź projektu najpewniej poczekamy jeszcze kilka lat, więc na razie pozostają nam jedynie spekulacje. Wielu fanów liczy na kontynuację gry Alan Wake. Są na to szanse, gdyż kilka miesięcy temu Remedy odzyskało prawa do tej serii. Równie dobrze może to być jednak sequel innej produkcji zespołu, albo nowa marka.

Przypomnijmy, że najnowsza gra zespołu, czyli Control, ukazała się 27 sierpnia tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wersja na PlayStation 4 może się pochwalić średnią ocen na poziomie 82%. Tytuł spodobał się również naszemu recenzentowi, który wystawił mu notę 8.0/10.

Sam Lake może już pracować nad scenariuszem kolejnego projektu, ale przynajmniej część studia Remedy nadal rozwija grę Control. W planach jest darmowa zawartość oraz dwa płatne rozszerzenia z nowymi przygodami.

Warto na koniec wspomnieć o niedawnych plotkach sugerujących, że Remedy Entertainment może zostać wykupione przez firmę Sony.

  1. Oficjalna strona gry Control
  2. Recenzja Control – nie interesuje Was ta gra? Popełniacie duży błąd
  3. Control - poradnik do gry