Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 11:35

autor: Aquma

Sony przejmie twórców Alan Wake i Control?

Redaktorzy portalu PushSquare twierdzą, że Sony planuje przejąć fińskie studio Remedy Entertainment - twórców Alan Wake, Quantum Break i Control.

Remedy trafi pod skrzydła Sony? - Sony przejmie twórców Alan Wake i Control? - wiadomość - 2019-08-30
Remedy trafi pod skrzydła Sony?

Portal PushSquare donosi, że firma Sony może przejąć znane studio Remedy Enteratainment - twórców takich produkcji, jak Max Payne (pierwsza i druga część), Alan Wake, Quantum Break oraz wydane niedawno Control. Redaktorzy powołują się na kilka anonimowych źródeł, które mają potwierdzać zainteresowanie Japończyków. Wiadomo też, że w siedzibie Remedy gościł prezes Sony Worldwide Studios - Shuhei Yoshida.

To na razie niepotwierdzone plotki, ale wygląda na to, że coś jest na rzeczy - wizyty takie jak ta, o której Yoshida poinformował w powyższym tweecie raczej nie odbywają się bez powodu. Co prawda, studio Remedy Entertainment dotychczas nie miało szczególnie bliskich związków z Sony - wręcz przeciwnie, Finowie stworzyli kilka tytułów ekskluzywnych dla konkurencji (Alan Wake na Xboksa 360 i Quantum Break na Xboksa One). Ale i w tej materii ostatnio coś się zmieniło - jak wiadomo, jedna z misji w Control przez jakiś czas będzie dostępna wyłącznie na PS4. W grze wystąpił też gościnnie jeden z deweloperów blisko związanych z Sony - Hideo Kojima.

Z drugiej strony, niedawno informowaliśmy o tym, że studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake. Twórcy wydają się też być przywiązani do swojej niezależności. Jak sądzicie, czy omawiana firma byłaby dobrym nabytkiem dla Sony? A może Japończycy powinni zainteresować się innym zespołem?

  1. Remedy Entertainment - strona oficjalna
  2. Sony Worldwide Studios - strona oficjalna
  3. Recenzja Control – nie interesuje Was ta gra? Popełniacie duży błąd
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach