Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2019, 11:21

autor: Serek

Hideo Kojima w Control od Remedy - ciekawy easter egg

Jeśli mimo zbliżającej się premiery Death Stranding wciąż czujecie niedosyt Hideo Kojimy, to studio Remedy przychodzi z pomocą. Twórca MGS-a użyczył swojego głosu w wydanej dwa dni temu grze Control.

Control zebrało sporo pozytywnych recenzji. - Hideo Kojima w Control od Remedy - ciekawy easter egg - wiadomość - 2019-08-29
Control zebrało sporo pozytywnych recenzji.

Dwa dni temu na rynku zadebiutowała gra Control, czyli najnowsze dzieło studia Remedy, znanego między innymi z serii Max Payne czy Alan Wake. Co ciekawe, w produkcji znajdziemy masę nawiązań do tego drugiego tytułu. To pokazuje zamiłowanie twórców do umieszczania w grach easter eggów oraz zabawy w burzenie czwartej ściany. Tym bardziej interesujący jest fakt, że w Control możemy usłyszeć samego Hideo Kojimę. Zarówno legendarny twórca serii Metal Gear Solid, jak i szef marketingu Kojima Productions pojawiają się w grze jako aktorzy głosowi w jednej z misji pobocznych. Zanim powiemy sobie o tym więcej, zobaczcie sami.

Uwaga: poniższy akapit może stanowić spoiler. Zastanów się, czy chcesz go przeczytać, jeśli masz w planach przejście tytułu.

Misja poboczna pojawia się podczas wykonywania zadania głównego wątku fabularnego. Tym questem jest Old Boys’ Club, w którym eksplorujemy pewną placówkę badawczą. Tam też możemy uruchomić misję poświęconą tajemniczemu doktorowi - Yoshimi Tokui. Bohaterka po wejściu do kapsuły trafia do wykreowanego świata, w którym narratorem jest właśnie wspomniany doktor (przemawiający głosem Kojimy). Naukowiec mówi po japońsku, dlatego rolę tłumacza przejął Aki Saito - szef marketingu Kojima Productions. Podczas misji możemy przyjrzeć się z bliska roślinności, biegać między wózkami widłowymi i słuchać o miłości. Tak, wiem jak to brzmi, ale to przecież Kojima (nawet jeśli nie w swojej grze).

Co ciekawe, poszlakę dotyczącą gościnnego występu Kojimy w Control mogliśmy znaleźć w jednym z jego tweetów (z marca tego roku). Twórca chwalił się, że nagrywa głos dla innego Sama. Gracze twierdzili, że może chodzić o bohatera Death Stranding. Teraz wiemy, że chodziło o Sama Lake’a, odpowiedzialnego za historię w Control. Kolejny przeciek miał miejsce w dniu urodzin Kojimy, kiedy ten udostępnił informację o 56. urodzinach, a Sam Lake skomentował, że czeka nas jeszcze wiele dzieł sztuki w przyszłości.

Control trafiło na półki sklepowe 27 sierpnia bieżącego roku. Tytuł ukazał się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Control