Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 09:31

autor: Adrian Werner

Control – premiera nowej gry twórców Max Payne i Alan Wake

Na rynku zadebiutowała gra Control, czyli najnowsza produkcja autorstwa studia Remedy, znanego z serii Max Payne i Alan Wake. W sieci pojawił się również ciekawy filmik, pokazujący, jak prezentuje się pecetowa wersja z ray tracingiem.

Control rozpoczęło podbój rynku. - Control – premiera nowej gry twórców Max Payne i Alan Wake - wiadomość - 2019-08-27
Control rozpoczęło podbój rynku.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Control, czyli gry akcji autorstwa studia Remedy. Produkcja zadebiutowała już na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a wydanie PC zostanie odblokowane za kilka godzin. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

W przypadku wydania pecetowego Control dostępne jest wyłącznie w Epic Games Store. Zgodnie z umową, ekskluzywność potrwa rok. Po upływie tego okresu gra najpewniej trafi na Steam.

Wersja pecetowa Control wykorzystuje ray tracing. Serwis Candyland opublikował ciekawy filmik pokazujący jak prezentuje się gra z tą opcją w porównaniu z wersją bez niej. Materiał pokazuje również, jaki wpływ ma ona na wydajność.

W sieci zdążyło już pojawić się sporo recenzji Control. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 85%. W przypadku wydania na PlayStation 4 jest to 81%, a edycja na Xboksa One może pochwalić się wynikiem 84%. Produkcja spodobała się również naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 8.0/10.

Control chwalone jest za świetny system walki, ciekawą eksplorację oraz dobrze zaprojektowane starcia z bossami. Inną zaletą jest długość kampanii, której główny wątek starcza na kilkanaście godzin, a drugie tyle można z gry wycisnąć wypełniając zadania poboczne.

Krytyka dotyczy głównie słabych dialogów oraz mało różnorodnych lokacji. Ponadto w przypadku wersji konsolowych pojawiają się pewne problemy z optymalizacją.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Control – nie interesuje Was ta gra? Popełniacie duży błąd
  3. Control - poradnik do gry