Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2019, 16:30

autor: AlexB

Recenzje Control - składanka największych hitów Remedy

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Control od studia Remedy. Jak możemy się z nich dowiedzieć, twórcom Maksa Payne'a oraz Alana Wake'a udało się stworzyć bardzo dobry tytuł. O jego jakości będzie można się przekonać osobiście od jutra.

Po przeszło trzech latach od premiery Quantum Break, już jutro fani produkcji fińskiego studia Remedy będą mogli w końcu położyć swoje ręce na jego nowej grze – trzecioosobowej strzelance Control. Jednak zanim tytuł oficjalnie pojawi się na rynku, możemy przeczytać, co takiego myślą o nim krytycy branżowi. Pierwsze recenzje kolejnej produkcji twórców Alana Wake'a oraz dwóch pierwszych odsłon Maksa Payne'a, w tym również nasza autorstwa Adama Zechentera, pojawiły się dziś o godzinie 15:00 czasu polskiego. Według większości z nich, Finowie wypuścili produkcję, która naprawdę może się podobać.

 1. Recenzja Control – nie interesuje Was ta gra? Popełniacie duży błąd
Recenzje sugerują, że Control to tegoroczny czarny koń. - Recenzje Control - składanka największych hitów Remedy - wiadomość - 2019-08-27
Recenzje sugerują, że Control to tegoroczny czarny koń.

Obecnie w serwisie Metacritic średnia ocen wersji Control na PlayStation 4 wynosi 82/100 (na podstawie 28 recenzji). Większość krytyków jest zachwycona przede wszystkim niezwykłą, niepokojącą, tajemniczą i surrealistyczną atmosferą, którą udało się wytworzyć studiu Remedy. Do tego dochodzi przyjemna rozgrywka z dobrze zrealizowaną walką oraz doskonale zaprojektowanym, otwartym na eksplorację i pełnym zadań pobocznych światem. Wielu dziennikarzy używa nawet stwierdzenia, że Control to opus magnum Finów.

Klimat Control jest dość surrealistyczny. - Recenzje Control - składanka największych hitów Remedy - wiadomość - 2019-08-27
Klimat Control jest dość surrealistyczny.

Niestety, Control nie jest pozbawione wad. W recenzjach pojawiają się narzekania na niezbyt porywającą główną bohaterkę, nagłe i niesatysfakcjonujące zakończenie oraz sposób odkrywania historii oparty na ciągłym poszukiwaniu dokumentów i nagrań, co potrafi wybić z rytmu opowieści. Nie każdemu musi się również spodobać dziwaczny klimat całości. Tytuł cierpi też na problemy techniczne, zwłaszcza na konsolach, gdzie ma kłopoty z poprawnym działaniem.

Wybrane recenzje Control

 1. GRYOnline.pl – 8/10
 2. MonsterVine – 5/5
 3. EGM – 10/10
 4. Press Start – 10/10
 5. IGN – 8,9/10
 6. GamesRadar+ - 4,5/5
 7. Slant Magazine – 4,5/5
 8. Destructoid – 9/10
 9. TheSixthAxis – 9/10
 10. PC Gamer – 88/100
 11. Critical Hit – 8,5/10
 12. Wccftech – 8/10
 13. DualShockers – 7,5/10
 14. We Got This Covered – 2/5

Control ukaże się na PC (na razie wyłącznie na platformie Epic Games Store), PlayStation 4 oraz Xboksie One. W grze będzie obecna kinowa polska wersja językowa (obejmująca wyłącznie napisy). Z pewnością jest to dobra wiadomość jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że poprzednia gra Remedy, Quantum Break, nigdy takowej nie otrzymała. Mało tego, rodzimy oddział Xboksa negatywnie odniósł się nawet do samego pomysłu stworzenia fanowskiego spolszczenia.

 1. Oficjalna strona studia Remedy
 2. Control – poradnik do gry