Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2020, 11:48

autor: Karol Laska

Control i Alan Wake w jednym uniwersum wraz z nową grą od Remedy

Remedy Entertainment idzie śladami Marvela i zakłada własne – z tym wyjątkiem, że growe – uniwersum. Znajdą się w nim Control, Alan Wake, a także nadchodząca, jeszcze niezatytułowana produkcja studia.

Control i Alan Wake w jednym uniwersum wraz z nową grą od Remedy - ilustracja #1
Control: AWE to pierwsza krzyżówka Alana Wake’a z Control.

6 sierpnia podczas konferencji State of Play Remedy Entertainment opublikowało zwiastun drugiego dodatku do gry Control zatytułowanego AWE. W trailerze występuje znana fanom studia postać Alana Wake’a i okazuje się, że nie jest to jednorazowe mrugnięcie okiem ze strony twórców. Mają oni bowiem w planach stworzenie autonomicznego uniwersum, w skład którego wejdą gry ich autorstwa. Więcej o tym pomyśle postanowił opowiedzieć Sam Lake, dyrektor kreatywny studia. Zrobił to w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej Remedy:

Możliwe, że obejrzeliście już trailer AWE, najnowszego dodatku do Control. Od ponad 10 lat mieliśmy jedno szalone marzenie – połączenie ze sobą historii, które przedstawiamy w niektórych naszych grach, stworzenie świata bogatego w zależne od siebie opowieści oraz wydarzenia, dzielące ze sobą bohaterów oraz fabułę. Każda gra to osobne doświadczenie, ale i furtka do większego uniwersum pełnego sposobności do „crossoverów” [specjalnych wydarzeń w pewien sposób łączących parę historii z tego samego świata – dop. red.].

Powoli, cierpliwie i zakulisowo planowaliśmy oraz knuliśmy, aby tylko ten projekt mógł ujrzeć światło dzienne. Jestem absolutnie zachwycony, mogąc Wam powiedzieć, że nadszedł czas, aby postawić pierwszy, poważny krok w kontekście ustanowienia Remedy Connected Universe. Nie macie pojęcia, jak wielką radością jest dla nas to ogłoszenie.

To, co miało miejsce w 2010 roku w Alanie Wake’u, to jedna ze spraw, którą zajmowało się Federalne Biuro Kontroli [w Control – dop. red.]. Dodatek AWE to pierwsze oficjalne wydarzenie związane z Remedy Connected Universe, które łączy fabułę Alana Wake’a z Control.

I to nadal dopiero początek. Już teraz ciężko pracujemy nad przyszłą grą od Remedy, która również będzie miała miejsce w tym samym uniwersum.

Wyciągnijmy najważniejsze informacje z powyższego komunikatu. Po pierwsze, studio Remedy oficjalnie ogłosiło własne uniwersum występujące pod nazwą Remedy Connected Universe. Po drugie, należą do niego Alan Wake oraz Control. Po trzecie, nowa gra studia także będzie częścią tegoż fikcyjnego świata, ale szczegóły na jej temat nie są jeszcze znane. Po czwarte, dodatek Control: AWE będzie pierwszym „crossoverowym” wydarzeniem w historii RCU i zadebiutuje 27 sierpnia 2020 roku na PC, PS4 oraz Xboksie One.