Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2020, 12:05

autor: Dameredet

Horizon: Zero Dawn – hit z mieszanymi recenzjami

Wczoraj odbyła się premiera portu Horizon: Zero Dawn na PC. Jak radzi sobie były tytuł ekskluzywny PlayStation 4?

Od premiery Horizon: Zero Dawn na konsoli Sony minęło już kilka lat, ale gracze i tak chętnie przyjęli port na PC. Bądź co bądź jest to jeden z lepszych tytułów, jakie pojawiły się na tej generacji konsol i wypada dać mu szansę. Jak gra radzi sobie na innym sprzęcie?

Horizon: Zero Dawn – hit z mieszanymi recenzjami - ilustracja #1
Jesteście gotowi na przygody z Aloy?

W chwili pisania tego newsa 37 tysięcy graczy przeżywa przygody Aloy na Steam (dane ze strony SteamDB). Horizon: Zero Dawn plasuje się w top 20 najpopularniejszych gier na omawianej platformie i wszystko wskazuje na to, że jest to udany port. Gra na długo przed premierą cieszyła się dużym zainteresowaniem graczy, zebrała pozytywne recenzje krytyków i sprzedawała się świetnie jeszcze jako pre-order. Twórcy postarali się o podniesienie poziomu graficznego swojej produkcji, odblokowali limit klatek na sekundę, roślinność reaguje na kontakt z postaciami. To wszystko brzmi świetnie. Dlaczego więc recenzje użytkowników Steam są mieszane (53% pozytywnych)? Powodem jest słaba optymalizacja, o której głośno było jeszcze przed premierą.

Większość negatywnych opinii na temat gry nie krytykuje samego dzieła studia Guerrilla Games, a optymalizację niepozwalającą na cieszenie się rozgrywką. Część graczy deklaruje w swoich negatywnych recenzjach chęć zaktualizowania wypowiedzi po tym, jak gra otrzyma aktualizację naprawiającą błędy. Na Steamie pojawiły się też głosy użytkowników zadowolonych z produkcji, w której nie uświadczyli ani jednego błędu czy problemów ze spadkiem liczby klatek na sekundę.

Horizon: Zero Dawn – hit z mieszanymi recenzjami - ilustracja #2

Twórcy gry zapowiedzieli, że wkrótce usuną te problemy. Jednak do czasu aktualizacji Horizon: Zero Dawn pozostanie hitem o mieszanych recenzjach.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-08

Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition