Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2020, 10:31

autor: Karol Laska

Plotka: remaster Mass Effecta dostępny w przedsprzedaży

Internauci złożyli w brytyjskich sklepach zamówienia przedpremierowe na produkt o enigmatycznej nazwie DEP PS4 N7. Między innymi końcówka sugeruje, że może być to remaster trylogii Mass Effect.

Plotka: remaster Mass Effecta dostępny w przedsprzedaży - ilustracja #1
W podrasowanego Mass Effecta możemy zagrać szybciej, niż myślimy.

Reddit nigdy nie śpi, a tym razem przeprowadził małe śledztwo w sprawie niezapowiedzianego oficjalnie remastera serii Mass Effect, na temat którego od jakiegoś czasu krążą plotki (niektóre już zdementowane). Forumowiczów do działania pobudziło jedno zdjęcie zawierające spis nadchodzących premier. Wśród nich znajdziemy N7 (Mass Effect Trilogy Remastered) z podaną obok datą 29 września 2020 roku. Oznaczałoby to, że od zagrania w odświeżoną wersję gier dzielą nas niecałe dwa miesiące. Fotografia pojawiła się po raz pierwszy na Twitterze Harisa Mohammada (zwykłego gracza) i ma rzekomo pochodzić z brytyjskiego sklepu GAME.

Plotka: remaster Mass Effecta dostępny w przedsprzedaży - ilustracja #2
Oto fragment całego zestawienia premier.

Aby potwierdzić wiarygodność powyższej listy, użytkownicy Reddita postanowili sprawdzić, czy produkcja przypadkiem nie występuje w ofercie podanego sprzedawcy. I jeżeli wierzyć jednemu ze screenów forumowicza o nicku jmamaz, to remaster można już zakupić w przedsprzedaży. Cyfrowy rachunek produktu o nazwie DEP PS4 N7 ma zostać dostarczony do kupującego w ciągu 53 dni od momentu złożenia zamówienia, a podana data premiery to 29 września 2020, co zgadzałoby się z informacjami podanymi w spisie.

Plotka: remaster Mass Effecta dostępny w przedsprzedaży - ilustracja #3
Tak prezentuje się cały rachunek.

Jeszcze jaśniejszego potwierdzenia szukał założyciel omawianego wątku na Reddicie, Waymantis. On również złożył zamówienie przedpremierowe, ale oprócz cyfrowego potwierdzenia transakcji otrzymał fizyczny paragon, którego zdjęciem podzielił się z innymi internautami. Co ciekawe, sprawdzono także kartę produktu na stronie internetowej sklepu GAME, ale jest ona jak na razie pusta (występuje na niej tylko komunikat z błędem).

Plotka: remaster Mass Effecta dostępny w przedsprzedaży - ilustracja #4
Paragon w wersji fizycznej.

Zero oficjalnych komunikatów od Electronic Arts sprawia, że wszystkie podane tu informacje możemy na razie potraktować tylko jako poważne plotki. Nie da się jednak ukryć, że mają one sens. Taka data premiery pozwoliłaby remasterowi wejść na rynek jeszcze przed pojawieniem się konsol nowej generacji. Z drugiej strony dziwny jest brak jakiejkolwiek zapowiedzi odświeżonej trylogii Mass Effecta, jeśli ma ona zadebiutować już we wrześniu. W każdym razie na pewno szybko przekonamy się, czy internauci mieli rację, czy też zagalopowali się w swoich dociekaniach.